Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaikų šventės › Šiuolaikinės krikštynos

Šiuolaikinės krikštynos

+mano vaikas,

Krikštas – pirmasis ir svarbiausias sakramentas. Tai labai svarbi šventė, susijusi su vaikelio šventumu. Todėl tėvai, krikštatėvius išsirenka tokius, kurie padėtų tėveliams išauginti vaikutį doru ir geru žmogumi.

NicoGiovanni Doiy baptisim at Our Lady of Mercy in Westlake.

Lietuvoje yra įprasta krikštatėvius rinktis iš giminių ar gerų draugų. Visgi kalbant apie krikštynas svarbi tampa pati šventė. Šiais laikais tėvai nori kuo originaliau sukurti vaikučiui krikštynų šventę, kad prisiminimai apie ją išliktų ilgam. Todėl pateiksiu keletą pasiūlymų, kurie yra labai būdingi šiuolaikiniam krikštui.

Balionai

Tai nuostabi ir romantiška šiuolaikinė tradicija. Per krikštynas į orą yra paleidžiami balionai su palinkėjimais. Tėveliai ir kiti krikštynų dalyviai dažniausiai surašo savo palinkėjimus ir įdeda juos į balionus. Kiti tiesiog ant balionų užrašo, ar ištaria savo linkėjimus žodžiu, prieš paleisdami balioną į orą.

Svečių palinkėjimai

Tai tuo pačiu paprasta ir įdomi idėja. Visi svečiai, atėję į krikštynas ant atviručių užrašo savo palinkėjimus, o tėveliai suveria juos į vieną juostelę. Taip vaikui liks svečių palinkėjimai prisiminimui.

Nuotraukų albumas

Šiais laikais tėveliai vis labiau naudojasi profesionalų pagalba, kad įamžinti savo vaikelio krikštynas. Taip pat iš tų nuotraukų padaro gražų ir spalvingą nuotraukų albumą. Albumus gali pasidaryti patys tėveliai arba pasinaudoti firmų siūlomomis paslaugomis, kur yra gaminami įvairūs nuotraukų albumai.

Vaiko rankutės ar pėdutės atspaudas

Dabar yra labai populiaru per krikštynas padaryti savo vaiko rankytės ar pėdutės atspaudą. Tam yra skirti net specialūs rinkinukai. Jose įspaustas atspaudas yra labai kokybiškas ir ilgalaikis. Vaikeliui tai bus itin vertingas prisiminimas.

Dovanėlės svečiams

Yra labai gražu, kai tėveliai krikštynų svečiams padovanoja po mažą dovanėlę – prisiminimą. Dažniausiai yra dovanojamos mažos smulkmenos, kurios primins jų vaikelį. Tai gali būti vaikučio inicialai ar jo atvaizdas ant įvairių suvenyrų, pavyzdžiui puoduko, raktų pakabuko ar kt.

Krikštynų medelis

Šiais laikais dauguma sodina krikštynų medelį. Yra įprasta berniukui sodinti ąžuolą, o mergaitei – liepaitę.

Visgi švęsdami krikštynas būtų be galo gražu prisiminti ne tik šiuolaikiškas tradicijas, bet ir senolių papročius.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *