Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaikų ligos › Odos riebalinių liaukų uždegimas (spuogai)

Odos riebalinių liaukų uždegimas (spuogai)

+mano vaikas,

Paprastųjų spuogų (inkštirų arba baltųjų spuogų) beveik visada atsiranda lytiškai bręstant, prasidėjus hormoniniams pokyčiams, padidėjus riebalinių liaukų sekrecijai. Tada pasigamina per daug riebalų, užsikemša odos poros, susidaro pūlinukai. Prasidėjus infekcijai, pastebime didesnį išbėrimą. O nuo per dažno pūlinukų spaudimo veide gali likti duobučių, mažų randų net visam gyvenimui.

Woman applying beauty cream

Ką daryti?

Pirmiausia neleiskite vaikui spaudyti spuogus, nes visa tai gali sukelti infekciją. Būtinai reikia prižiūrėti odą. Norint, kad ji būtų kuo švaresnė, veidą reikėtų plauti 3-4 kartus per dieną. Kad oda neišdžiūtų reiktų tepti neriebiu drėkinamuoju kremu. Riebiai inkštiruotai odai padeda ir obuolių vyno actas. Į puodelį karšto vandens įpilkite desertinį šaukštelį (10 ml) šio acto ir gerkite pirmą kartą ryte, o paskutinį – vakare.

Gydymas

Natūropatas rekomenduoja veidą prausti organiniu Negyvosios jūros muilu. Riebalų perteklių nuo veido galima nuvalyti vatos gabalėliu, pavilgytu truputyje švaraus arbatmedžio arba hamamelio aliejaus. Paprastai paprastųjų spuogų atsiradimo priežastis būna hormoninė, tačiau spuogai atsiranda ir dėl netinkamos mitybos, įtampos ar nusilpus imuninei sistemai. Šią infekciją padėtų įveikti žalios ar virtos daržovės, ne riebalais keptas maistas ir neperdirbti grūdai. Reikėtų vengti gyvulinių riebalų, rafinuotų produktų ir aliejaus. Spuogų gali atsirasti ir dėl chemikalų, kurių yra druskoje, naudojamoje greitam maistui gaminti. Įrodyta, jog spuogų atsiranda ir dėl cinko trūkumo organizme, todėl reikėtų valgyti daugiau vištienos, žuvies, grūdų patiekalų. Tinkama mityba turėtų padėti vaikui atsikratyti spuogų.

Štai kinų specialistas sakytų, jog suogų atsirado susikaupus gleivių, o tai įvairių ankstyvoje vaikystėje neišspręstų problemų padarinys. Brendimo laikotarpiu pastebimas gyvybinės energijos ir kraujo perteklius. Tai daro įtaką plaučių, skrandžio ir žarnyno veiklai, todėl ir išberia veidą. Norint, kad to nebutų vaikui reiktų gerti daug vandens, kaip organizmą valančio skysčio ir laikytis racionalios mitybos taisyklių. Tradicinės kinų medicinos specialistas patartų gerti „šaldančiųjų“ žolelių. Jeigu bus būtina gydys akupunktūra. Taip pat gali patarti vartoti dilginančiųjų dilgėlių, kiaulpienių, varnalėšų, ramunėlių ar svogūnų užpilus; losjonus, kurių sudėtyje yra čiobrelių, medetkų arba vaistinių šventagaršvių. Jie taip pat mano, jog naudinga kasdien suvaldyti po skiltelę česnako.

Kineziologai ieškos organizmo pusiausvyros sutrikimų, įtars mineralinių medžiagų ar vitaminų stygių, dėl ko ir atsiranda odos sutrikimai. Tinkama mityba ir sveikas gyvenimo būdas padės visa to atsikratyti.

Yra žmonių, kurie išsigydė spuogus kiekvieną rytą ir vakarą juos rūpestingai tepdami vatos gabalėliu, suvilgytu skystyje, kuris pagamintas ištirpinus du obels lašus vandens kiekyje, koks telpa indelyje, skirtame virtam kiaušiniui įdėti. Jei spuogai sukelia nepasitikėjimo savimi jausmą, gali padėti maumedžio sėklų aliejus. O tiems, kas visai prarado viltį juos išgydyti, tada gali padėti prožirnis. Visas toks gydymas – tai bacho žiedų terapija.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai