Paraudusi ir perštinti gerklytė – itin dažnas vaikų negalavimas. Kodėl mažiesiems ima sopėti gerklę? Šį skausmą dažniausiai sukelia virusai arba bakterijos. Pasak pediatrų, jei vaikas karščiuoja (apie 37,5 laipsnių) ir neilgai, apie 2-3 dienas, galima įtarti, kad dėl to kaltas virusas. Kai temperatūra pakyla didelė (38-40 laipsnių) ir nuolat kinta – tai padidėja, tai sumažėja – o po kelių dienų gerklėje atsiranda apnašų arba ji ima atrodyti nuplikyta, gali būti, kad prasidėjo uždegimas. Tokiu atveju vizitas pas gydytoją būtinas.
Kaip gydyti?
- Jei gerklė paraudusi nedaug ir tik peršti, paprastai užtenka ją 4-5 kartus per dieną paskalauti druskos tirpalu, medetkų nuoviru, išgerti šiltos arbatos su medumi.
- Pasak liaudies medicinos žinovų puikiai gelbsti ir karšto vandens kojų vonelės. Geriausia jas ruošti prieš miegą. Iš pradžių įpilkite šilto vandens, paskui pamažu įliekite vis karštesnio – kol vaikas galės iškęsti. Į vonelę dar galite įberti jūros druskos.
- Po vonelės pasiligojusiai atžalėlei užmaukite vilnones kojines ir paguldžiusi į lovą šiltai apklostykite.
- Gerklės skausmą slopina ir vaistinėse parduodami dezinfekuojamieji purškalai, skalavimo skysčiai, čiulpiamosios pastilės. Tik nepamirškite pasitikslinti, nuo kokio amžiaus vaikams jie tinka.
- Jei vaiko gerklytėje yra baltų taškų arba apnašų, vien liaudiškos priemonės ar pastilės vargu ar padės. Nuo šios ligos paprastai tenka gelbėtis gydytojo skirtais antibiotikais.