Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaikų ligos › Infekcinės ligos

Infekcinės ligos

+mano vaikas,

Nėščioms moterims sumažėja imunitetas infekcinėms ligoms. Jos tampa itin pavojingos būsimajam kūdikiui. Taigi aprašysiu pagrindines infekcines ligas, kurios gali pakenkti vaisiaus vystymuisi.

Three raw pork chops

Listeriozė

Nėštumo metu kontaktas su listeriozės užkratu gali sukelti persileidimą, kūdikis gali gimti negyvas arba nesveikas. Listeriozę sukeliančių bakterijų gausu minkštame fermentiniame sūryje, mažai apvirtame paštete. Mažesni jų kiekiai aptinkami šaldytuose greitai paruošiamose mėsos ir paukštienos patiekaluose.

Salmoneliozė

Salmonelėmis užsikrėstu maistu galima sunkiai apsinuodyti. Vaisiui kenkia pakilusi mamos kūno temperatūra. Daugiausia salmonelių yra kiaušiniuose, paukštienoje ir žalioje mėsoje.

Toksoplazmozė

Toksoplazmos – parazitinių pirmuonių daugiausia pasitaiko žalioje ar apyžalėje mėsoje, kačių išmatose ir juodžemyje. Paprastai suaugusiems toksoplazmozė pasireiškia į nedidelį peršalimą panašiais simptomais. Ši liga pavojinga dar negimusiam kūdikiui. Jei esate persirgusi šia liga, turite jai imunitetą, – tai rodo kraujo tyrimas. Jei nesate įgijusi imuniteto ir laikote katę, pati nevalykite dėžės, kurioje ji atlieka gamtinius reikalus arba valykite apsimovusi pirštines, po to plaukite ir pirštines, ir rankas. Paglosčiusi katę taip pat nusiplaukite rankas. Sode dirbkite tik su pirštinėmis, po to iš karto nusiplaukite rankas.

Chlamidiozė

Chlamidiozė – palyginti retai pasitaikanti liga, galinti sukelti persileidimą. Saugodamosi šios infekcinės ligos, venkite kontaktų su besiėriuojančiomis ar neseniai ėriuką atsivedusiomis žindančiomis avimis bei neseniai gimusiais ėriukais.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai