Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaikų ligos › Dantenų uždegimas – pūlinys

Dantenų uždegimas – pūlinys

+mano vaikas,

Uždegimas pasireiškia tvinkčiojančiu skausmu, dantenų patinimu, taip pat pradeda skaudėti galvą ar net karščiuojama. Tokį negalavimą negalavimą reikia nedelsiant gydyti, paprastai atibiotikais. Kitaip vaikas gali netekti danties, netgi gresia kraujo užkretimas. Ypač reikia skubiai gydyti pieninių dantų pūlinius, nes tai gali pakenkti būsimiems nuolatiniams dantims.

Scared girl looking at dental drill in a dentist's hand

Ką daryti?

Jeigu įtariate, kad vaikui formuojasi pūlinys, kreipkitės į vaikų ligų gydytoją ar gydytoją stomotologą. Iki tol galite vaikučiui skalauti burną sūriu šiltu vandeniu. Prižiūrėkite, jog vaikas nenurytų skysčio. Taip pat galima skalauti vandeniu su keliais arbatmedžio aliejaus lašais. Maitinkite vaiką vaisiais ir daržovėmis, mažiau duokite saldumynų. Nuo trejų metų amžiaus vaikus reguliariai veskite pas gydytoją stomatologą.

Gydymas

Reikalinga skubi medicininė pagalba, tačiau gali padėti ir kitos papildomos gydymo priemonės. Pūlinį galima gydyti vaistažolėmis. Apie tai išmanantis medicinos specialistas gali gydyti vaistingaisiais augalais kartu su išrašytais atibiotikais. Jis gali pasiūlyti imunitetą stimuliuojančios vaistažolės miros tinktūrą – 10 lašų stiklinei vandens. Burna skalaujama 3 kartus per dieną tiek laiko, kiek vaikui reikia.

Natūropato akimis, pūlinys atsiranda dėl Jūsų vaiko organizmo apsinuodijimo, kurį galėjo sukelti per didelis cukraus ir reibalų kiekis maiste. Kadangi vaiko imuninė sistema tikriausiai bus nusilpusi, tai natūropatas pasiūlys ją susitiprinti racionalia mityba. Taip pat patars vartoti mineralinias druskas (kalio chloridą, geležį, kalcio fosfatą) ir daugiau vitamino C. O atsisakyt reikėtų tokių maisto produktų, kurei galėtų pažeisti dantenas. Jeigu bus vartojami antibiotikai, natūropatas rekomenduos veiksminga biojogurtą ir visko, kas padėtų žarnyne atsirast naudingoms bakterijoms.

O va akupunktūrininkai į pūlinius žiūri kaip į drėgnų gleivių sankaupą organizme ir kūno sustingimą, todėl jie ims gydyti ne patį pūlinį, bet šalinti jo atsiradimo priežastis. Jie bandys paveikti periferinius, plaštakoje esančis taškus, kurie daro poveikį burnos ertmei bei dantenoms. O, kad liga nepasikartotų akupunktūrininkas vaiką gali gydyti profilaktiškai.

Patys jokiu būdu nemėginkite prapjauti pūlinį, nes galite sukelti dar didesnę infekciją!

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai