Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko priežiūra › Žingsnis po žingsnio: kaip masažuoti kūdikį?

Žingsnis po žingsnio: kaip masažuoti kūdikį?

+mano vaikas,

Atsipalaiduokite, sekti straipsnį „Žingsnis po žingsnio, kaip masažuoti kūdikį“ yra labai lengva. Jo autorė ekspertė masažo terapeutė Katie Whitehouse prisilietimo galią jau atskleidė šimtams tėvų ir vaikų bei visam laikui pakeitė jų gyvenimus.

Mother and naked baby, skin care

Katie yra Vital Touch pradininkė, sukūrusi natūralių produktų liniją NATALIA, skirtą palaikyti jus per jūsų kelionę nuo nėštumo iki tėvystės. Tai visiškai natūralios, maistingos ir ypatingai švelnios aromaterapijos priemonės jums ir jūsų mažyliui.

Kada nemasažuoti?

Masažas yra labai sveika Jūsų kūdikiui, tačiau kartais jis gali būti nemalonus mažyliams:

  • Kai jie bus ką tik pavalgę arba alkani;
  • Jei jie karščiuoja ar atrodo blogai;
  • Nemasažuokite odos, kuri turi opų, įpjovimų, nudegimų, uždegimų ar infekcinių išbėrimų. Jei yra bet kokių abejonių, pasitarkite su savo bendrosios praktikos gydytoju arba pediatru.

Niekada nemasažuokite prieš savo kūdikio valią. Jei jūsų kūdikis pradeda verkti ir reikšti kitas neigiamas užuominas sustabdykite masažą, paimkite mažylį ant rankų ir nuraminkite. Kai jūsų kūdikis bus atsipalaidavęs ir laimingas, vėl tęskite masažą, arba palaukti kitos dienos.

Kada masažuoti kūdikį?

Galite masažuoti savo kūdikį bet kuriuo metu, tačiau daugelis tėvų mėgsta masažuoti vakare, po maudynių ir prieš miegą. Masažas tampa įprastine Jūsų vaiko dienos dalimi.

Prieš pradėdami įsitikinkite, kad:

  • Kambarys yra labai šiltas – nėra skersvėjo;
  • Nėra tiesioginio apšvietimo mažyliui į akis;
  • Pasirūpinote patogiu paviršiumi, ant kurio guldysite kūdikį.( Galima ant grindų, lovos ar stalo padėti sulankstytą paklodę, o ant viršaus dar patiesti rankšluostį. Palikite 1 papildomą rankšluostį masažui.);
  • Jūsų rankos yra šiltos ir švarios, be papuošalų ir šiurkščių, dreskiančių nagų;
  • Jūs patogiai sėdite ant grindų, kojas išskėskite plačiai.
  • Aliejus yra jums po ranka.

Ne mažiau svarbu:

Ar jūs pats/pati/patys atsipalaidavę? Nuraminkite įtampą, pakratykite rankas ir tris kartus giliai įkvėpkite, nuvykite įtampą kiekvieną kartą iškvėpdami.

Kaip masažuoti kūdikį?

Paprastai kūdikio masažavimas gimsta natūraliai, bet yra keletas patarimų, kurie padės geriau jį atlikti.

Galite masažuoti savo kūdikį bet kuriuo metu, tačiau daugelis tėvų mėgsta tai daryti vakare po maudynių ir prieš miegą, masažas tampa mažylio dienos įprastine dalimi.

Masažas yra natūrali, instinktyvi meilės ir draugystės išraiška. Masažuoti jūsų kūdikį yra paprasta – naudokitės atsipalaidavusiomis rankomis ir glostykite švelniai. Sustokite, jei kūdikis nesimėgauja masažu.

Būkite lankstūs vadovaudamiesi šiais pasiūlytais masažo judesiais. Visi kūdikiai yra skirtingi ir, jeigu jie nori ramiai sėdėti ar apsiversti, tada pritaikykite glostymus atsižvelgdami į tai – naudokitės paveikslėliais, tačiau nepamirškite naudotis savo intuicija ir instinktais. Jūsų kūdikis yra geriausias vadovas.

Kūdikių masažas yra bendravimas ir linksmybės: tiek jūs, tiek jūsų kūdikis turi džiaugtis. Pritaikykite žaidimus ir dainavimą, stenkitės išlaikyti akių kontaktą, kiek įmanoma ilgiau. Jei norite, galite klausytis muzikos ir niūniuoti, tuo tarpu kūdikis galės mėgautis jūsų balsu – pamatysite jis prisijungs – dainuodamas ir „guguodamas“ kartu su jumis.

Jūsų kūdikių kojos ir pėdos yra geriausia vieta pradėti masažą, dėl to, kad masažuojant šią kūno dalį jūs galite išlaikysite puikų akių kontaktą ir įsitikinti, kada jūsų vaikas mėgaujasi masažu ir, kada jiems gana.

www.tactusvitea.lt

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai