Vaiko laikysena

+mano vaikas,

Brendimo metu yra labai svarbu taisyklinga laikysena. Todėl tėvai turėtų padėti savo vaikams tokią laikysena suformuoti. Toliau pateiksiu keletą pagrindinių patarimų dėl laikysenos.

Girl Looking at Picture Book

Vaikams reikia atsikratyti blogų įpročių

Svarbu nesikūprinti, taisyklingai sėdėti, nenešioti krepšių vienoje rankoje, nestovėti persikreipus.

Tėveliai, turėtumėte pasirūpinti tinkamais baldais

Keliai, klubų sąnariai bei stuburas gulantis ar keliantis turi būti mažiausiai varginami. Lovos čiužinys turėtų būti elastingas, neišlinkti, tačiau ir ne per kietas: kūnas turėtų gulėti lygiai, remtis į čiužinį visas, bet ne keliais taškais. Pagalvė turėtų būti tokia, kad prie jos priglustų galva ir kaklas, geriau jog ji būtų pailga. O į čiužinį turėtų remtis pečių lankas. Miegoti ant didelės pagalvės nėra gerai, nes tuomet atlošiamas sprandas ir dėl to vargsta kaklo slanksteliai, paskausta sprando raumenys, atsikiša pasmakrė.

Reikia tinkamai maitintis

Sparčiai augant, ypač svarbu gauti pakankamai baltymų (jų itin gausu mėsoje, kepenyse, sūryje, varškėje, ikruose, tune). Labai daug baltymų yra galvijų ausyse ir galvos mėsoje, todėl iš jų verdama šaltiena – itin svarbus produktas augančiam organizmui. Patartina valgyti ir kitokių drebučių. Reikėtų vartoti pakankamai vitaminų ir mikroelementų, ypač svarbus cinkas (jo gausu liesoje mėsoje, kruopose, jūros gėrybėse, sūryje, kiaušiniuose, riešutuose, žirniuose, sojos pupelėse).

Reikėtų nepamiršti mankštintis

Patartina stiprinti nugaros, liemens, sėdmenų bei pilvo preso raumenis. Kita vertus, nereikėtų lankyti tokių sporto šakų, kurios blogai veikia laikyseną. Mankštintis reikėtų kasdien po 20-30 minučių.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai