Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko priežiūra › Nuolatinis verksnys

Nuolatinis verksnys

+mano vaikas,

Yra nemažai vaikų, kurie nuolat verkia ir juos sunku nuraminti. Kai kurie verkia jau nuo pat gimimo, kiti savo nuolatiniais verksniais užgriūva tėvus, vos tik jie pareina namo. Tik nedaugelis irzlių vaikų verkia dėl konkrečių medicininių priežasčių, dauguma verkia be jokios priežasties.

Father holding crying baby boy (6-11 months)

Verkimo priepuoliai dažniausiai prasideda nuo pirmųjų dviejų gyvenimo savaičių ir trunka iki ketvirto mėnesio. Tokie kūdikiai būna neramūs po beveik kiekvieno maitinimo, tačiau nervingiausi jie būna vėlyvą popietę ir vakarais. Vaikai ima verkšlenti, atrodo labai nelaimingi, akimirką suakmenėja ir pratrūksta garsiai verkti. Tada mes juos pradedame nešioti, tikėdamiesi, kad atsirūgus jiems palengvės, guodžiame, raminame, tačiau niekas taip ir nepadeda.

Nors tokių verksmų priežastis nėra aiški, jo poveikis visiems aplinkiniams visada būna vienodas – mylintys ir pasitikintys tėvai po kelių tokio verkimo valandų sutrinka, susikremta, įsitempia. Deja, tokie ašarų priepuoliai kai kuriems vaikams tęsiasi net iki 12 mėnesių.

Ką daryti?

Jeigu jūsų kūdikis taip pat nuolat verkia ir išsunkia iš jūsų visas jėgas, pateikiame keletą patarimų, kurie gal padės nuraminti verkiantį mažylį:

  • Kreipkitės patarimų į pediatrus ir medicinos slauges
  • Atminkite, dauguma irzlių vaikų „sunkiausi“ iki keturių mėnesių amžiaus.
  • Mėginkite surasti vaikui patogiausią padėtį, pvz., paguldykite jį ant rankos, ant peties, ant pagalvės.
  • Švelniai pasūpuokite, panešiokite lėtai vaikščiodami po kambarį ar pavežiokite vežimėliu. Tokie švelnūs judesiai gali vaiką nuraminti.
  • Pasiimkite vaikelį kartu su savimi į šilto vandens pripidytą vonią.
  • Kai nepadeda jokios priemonės, paprašykite pagalbos artimųjų.
0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai