Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko priežiūra › Maudymosi baimė: kaip jos atsikratyti?

Maudymosi baimė: kaip jos atsikratyti?

+mano vaikas,

Dauguma vaikų mėgsta vandenį ir su malonumų pliuškenasi vonioje. Bet dėl neaiškių priežasčių po pirmųjų gyvenimo metų kai kurie vaikai staiga ima neapkęsti maudymosi, ir pats žodis „vonia“ ar bėgančio iš čiaupo garsas verčia juos susigūžti, apsipilti ašaromis ir graudžiai verkšlenti.

Rubber duck

Kai vaikas kategoriškai atsisako maudytis, geriausia iš pradžių palaikyti jį tuščioje vonioje ir apiprausti kempine šiltu vandeniu, tik prieš tai prišildykite vonios kambarį. Po kiek laiko į vonią galima pripilti šiek tiek vandens, maždaug per 2-3 cm, ir kai vaikas pasijunta kiek drąsesnis, apiprausti jį vandeniu. Tokioje negilioje vonioje jis gali atsisėsti, o jūs galite pamažu pratinti mažylį prie didesnio vandens kiekio, kol galiausiai pasieksite, kad jūsų vaikas maudysis įprastame vandens kiekyje, įprastu laiku ir nesipriešins.

Norėdami pažaboti jo priešinimąsi maudytis, neišgąsdinkite mažylio neįprastais dalykais, tokiais kaip „šaudantis“ iš čiaupo vanduo, didelis triukšmas ar slidus vonios dugnas. Padėkite ant vonios dugno guminį kilimėlį, jeigu yra tikimybė, kad vaikas gali pasilysti ir prarasti pusiausvyrą.

Maudymasis gali tapti vienu mėgstamiausių vaiko žaidimų, ir šį pomėgį reikia skatinti – įdėti į vonią laivelių, povandeninių laivų, guminių ančiukų ir kitokių vonios žaislų. Vonia su burbuliukais dažnai pralinksmina vaikus. Taip pat žinokite, kad energingieji mažyliai ir kilimais dengtos vonios grindys nesuderinami – geriausia tinka plytelėmis išklotos grindys su geru vandens nutekėjimu.

Taigi maudymosi baimės paprastai būna trumpalaikės. Išmintingai mažinkite vaiko jautrumą, be skubos pratinkite jį prie vandens procedūrų ir greitai įveiksite visas baimes.

Tikros nesuvaidintos baimės nereikėtų painioti su artistišku vaiko mėginimu manipuliuoti savo tėvais. Kartais vaikai iš principo atsisako maudytis, norėdami sulaukti tėvų dėmesio. Tokie vaikai sutinka maudytis tada, kai būna įvykdytos jų užgaidos.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai