Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko priežiūra › Kūdikio priežiūra

Kūdikio priežiūra

+mano vaikas,

Parsivežus pirmąjį naujagimį į namus nepatyrę tėveliai susiduria su nežinojimu, kaip tinkamai reikia prižiūrėti kūdikį. Todėl čia pateikiami patarimai, kaip reikia imti, laikyti kūdikį. Taip pat apie kūdikio pervilkimą ir vystymą. Svarbiausia yra tai, kad, kai ruošiatės atlikti kažkokį tai priežiūros veiksmą, visada meiliai žiūrėkite į kūdikį, švelniai jį kalbinkite.

Mother and Baby

Kaip imti kūdikį?

Paimtas ant rankų ir glamonėjamas kūdikis jaučiasi saugus ir mylimas, tačiau ne visiems iš karto sekasi paimti kūdikį taip, kaip reikia.

 1. Vieną delną pakiškite po vaiko galvute ir sprandu, kitą – po juosmeniu ir užpakaliuku.
 2. Švelniai ir lėtai kelkite vaiką prie krūtinės. Jo galvutę padėkite sau ant sulenktos alkūnės, o kūnelį – ant dilbio.
 3. Guldydami kūdikį atgal, prilaikykite galvutę ir užpakaliuką. Pirmiau ištraukite ranką iš po juosmens, paskui – iš po sprando.

Kaip laikyti kūdikį?

Vaikams patinka būti ant rankų įvairiose padėtyse, bet naujagimis nepajėgia pats laikyti galvytės, todėl visada prilaikykite jo galvą ir kaklą, kad galva neatsiloštų. Galima kūdikį nešioti ir su specialiomis petnešomis, taip jis jaus jūsų artumą, o kartu jūsų rankos bus laisvos, todėl galėsite ką nors nuveikti.

 1. Priglauskite kūdikį prie peties, viena ranka prilaikydami jo galvytę ir kaklą, kita paremdami užpakaliuką. Stačiai laikomas vaikas galės pasidairyti per jūsų petį.
 2. Galite laikyti vaiką pasiguldę ant rankų. Nepamirškite atremti jo galvutę.

Kaip pervilkti kūdikį?

Kūdikiai dažniausiai nemėgsta per galvą velkamų drabužėlių. Todėl geriausia pirkti per visą ilgį suraišiojamus ar susegamus marškinėlius.

 1. Atsukite marškinėlius priekiu į save. Užmaukite iškirptę ant viršugalvio.
 2. Švelniai pakelkite galvutę ir užmaukite iškirptę ant kaklo. Saugokite, kad nenuspaustumėte veidelio.
 3. Užmaukite plačiai užskėstą rankovę – rankutę per rankovę ištraukite paėmę už riešo. Taip pat užmaukite ir kitą rankovę. Tada patempkite marškinėlius žemyn, išlyginkite juos po nugara.

Kaip keisti vystyklus?

Kad vaiko oda nešustų, tuoj pat keiskite vystyklus, kai kūdikis nusišlapina ar išsituština. Naujagimio vystyklus vidutiniškai tenka keisti 10-12 kartų per dieną.

 1. Paguldykite vaiką ant vystymo stalo ar kokio kito lygaus paviršiaus. Jis turi būti maždaug krūtinės aukštyje, kad jums nereikėtų lenktis. Išimkite šlapią vystyklą. Tada pakelkite kūdikio kojytes už čiurnų ir nušluostykite išmatų likučius senu vystyklu.
 2. Kruopščiai nuvalykite tarpkojį iš priekio į užpakalį drėgnu medvilniniu rankšluosčiu. Servetėlės naujagimių odeliai yra per šiurkščios, jas bus galima naudoti po poros mėnesių.
 3. Nuvalę ir sausai nušluostę užpakaliuką, nusiplaukite ir nusišluostykite rankas. Tada patepkite vaiko užpakaliuką apsauginiu kremu. Viena ranka už čiurnų pakėlę kojytes, kita ranka pakiškite švarų vystyklą.
2 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai