Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko priežiūra › Kaip vaikui matuoti temperatūrą?

Kaip vaikui matuoti temperatūrą?

+mano vaikas,

Kiekvienu termometru reikia mokėti tinkamai naudotis. Ilgai patikimais laikyti gyvsidabrio termometrai, tačiau dabar jie jau traukiasi iš apyvartos užleisdami vietą elektroniniams. Pastarieji ne tokie tikslūs, kokia jų paklaida ir kaip reikia matuotis, skaitykite instrukcijoje.

Mother measuring the temperature of her daughter

Reikėtų pridurti, kad dabar esama pačių įvairiausių termometrų. Skirtų naudoti išeigoje, burnoje, pažastyje, ausyje, prie kaktos. Kūdikiams temperatūrą galima matuoti netgi specialiu žinduku.

Svarbiausia taisyklė: temperatūrą vaikui matuokite visada tuo pačiu termometru. Jei iš ryto matuosite vienu, po pietų – kitu, objektyvių rezultatų vargu ar galite tikėtis.

Pirmąjį gyvenimo pusmetį, pasak pediatrų, kūdikiams temperatūrą geriausia matuoti išangėje. Žinoma, naudokite specialiai tam skirtą termometrą. Kokybiškas išangės termometras mažyliui nesukelia jokio diskomforto, be to, temperatūrą užfiksuoja labai greitai. Tiesa, taip matuodama, mažylio kojytes būtinai laikykite pakeltas, kad nepadarytų staigaus judesio.

Jei matuoti temperatūrą išangėje nepriimtina, pirmaisiais gyvenimo metais termometrą galite dėti į kirkšnį. Kūdikio kojytę per klubo sąnarį sulenkite taip, kad termometro galas pradingtų odos raukšlėje.

Dvejų metų mažyliui ir vyresniems bene paprasčiausia temperatūrą matuoti pažastyje. Daugelis elektroninių termometrų temperatūrą pamatuoja vos per minutę. Tiek laiko ramiai pasėdėti gali net ir judriausias mažylis. Pasisodinkite vaikutį ant kelių ir jo rankutę, kurios pažastyje įdėtas termometras, švelniai prispauskite prie kūnelio. Kad būtų mažiau pagundų spurdėti, sudominkite knygele, filmuku ar kokiu žaislu.

Karščiuojančiam vaikui temperatūrą matuokite dažnai, kažkur kas tris valandas. Nepamirškite pasižymėti ir datą bei valandą. Temperatūros matavimo kreivė gydytojui pravers, kad galėtų tikslai įvertinti vaiko būklę.

1 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai