Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko priežiūra › Ėjimas į tualetą – normalus vystymasis

Ėjimas į tualetą – normalus vystymasis

+mano vaikas,

Per pirmus pusantrų gyvenimo metų vaikas nekontroliuoja tuštinimosi ar šlapinimosi, yra tik ėjimo į tualetą tam tikru laiku refleksas. Suėjus mažyliui 18 mėnesių šis refleksas pradeda silpnėti ir tuomet vaikas ima vadovautis sąmoninga kontrole.

Boy Looking into Toilet

Būtų beprasmiška mėginti rimtai mokyti vaiką eiti į tualetą, kol jis nesupranta, kada jis šlapias ar pridaręs į kelnes. Tik išimtinais atvejais vaikai pradeda tai suprasti iki 18 mėnesių. Po šių atradimų vaikas pradeda suprasti savo poreikį tuštintis ar šlapintis dar prieš tam atsitinkant. Šis supratimas įvyksta kažkur tarp 18 mėnesių iki dvejų metų. Tiesa, reikėtų paminėti vieną didelį trūkumą. Nors ir yra siunčiamas įspėjimas, kad norisi šlapintis, vaikas tai supranta tik prieš penkias sekundes. Iki dvejų metukų tokių įspėjimų būna daugiau ir vaikas jau pradeda suprasti ir suspėti nueiti į tualetą. Maždaug tokiu pačiu metu, kai kuriems vaikams dar prieš išmokstant valdyti šlapinimąsi, jau būna susiformavusi ir tuštinimosi kontrolė. Iki 2,5 metukų daugiau kaip du trečdaliai vaikų didžiąją laiko dalį jau bus sausi. Dauguma vaikų jau mokės patys nueiti į tualetą ir kuo puikiausiai susitvarkyti su savo kelnėmis.

Tokiame amžiuje taip pat pradedamas kontroliuoti šlapinimas į lovą naktimis. Iš pradžių jums reikės vidury nakties pasodinti vaiką ant puoduko, o vėliaus jis išmoks tvarkytis ir be jūsų pagalbos. Nors daugumai vaikučių iki 2,5 metų tualeto įgūdžiai jau bus visiškai susiformavę, jie vis tiek į tualetą vaikščios paskubomis. Jie dar nėra linkę pakentėti, į tualetą jie norės eiti iš karto, kai tik užsimanys.

Mokymasis eiti į tualetą skiriasi priklausomai nuo vaiko. Tarp tėvų ir vaikų yra stiprus genetinis ryšys. Jei tėveliai vėlai išmoko kontroliuoti šlapinimąsi, tai tas pats gali būti būdinga ir jų vaikams. Mergaitės yra linkusios tualeto pamokas išmokti anksčiau nei berniukai. Taip yra todėl, kad mergaitės greičiau vystosi ir tokiame amžiuje yra paklusnesnės už berniukus.

Visgi jei jūsų vaikui anksti susiformavo ėjimo į tualetą įgūdžiai, nemanykite, kad tai yra protiniai sugebėjimai!

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai