Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko miegas › Vaiko miego valandos

Vaiko miego valandos

+mano vaikas,

Vaikelio miegas – itin svarbus dalykas. Ir poreikis miegoti palaipsniui kinta. Vidutiniškai naujagimis (iki 2 mėn. amžiaus) vis užsnūsdamas ir nubusdamas per parą išmiega daugiau nei 16 valandų. Nors laikui bėgant vaikas miega vis mažiau, daugelis mažylių iki 12 mėnesių amžiaus vis dar miega 12 – 16 valandų per parą. O jau dvejų -trejų metukų vaikui vidutiniškai per parą reikia miegoti 12 – 14 valandų.

Close up of baby boy (2-5 months) sleeping in mother's arms

Manoma, jog vaikelio miego ypatumai būna įgimti. Tėvai, kurie gerai jaučiasi mažai miegodami, dažniausiai augina trumpiau nei vidutiniškai miegančius vaikus ir atvirkščiai. Kūdikiai, su kuriais elgiamasi ramiai ir paprastai, miega ilgiau.

Pirmaisiais metais miego trukmė kinta. Kūdikiai ima miegoti daugiau naktį, mažiau dieną. Taip pat miego tarpsniai tarp atsibudimų tampa ilgesni. Pavyzdžiui, ką tik gimusio kūdikio ilgiausias miego tarpsnis yra vidutiniškai 4 valandos. Sulaukę vienerių, mažyliai neprabusdami išmiega jau 8 – 10 valandų. Baigiantis pirmiems gyvenimo metams, vaikai dieną nusnūsta 2 kartus, 12 – 18 mėnesių jau tik 1 kartą. O 2 – 3 metų amžiaus vaikai tik trumpam nusnūsta diena arba net visai nebenori miegoti.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai