Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiVaiko miegas › Šlapinimasis į lovą

Šlapinimasis į lovą

+mano vaikas,

Dauguma gydytojų sako, kad šlapinimasis į lovą (naktinė enurezė) yra būdinga mažiems vaikams, ir tai nėra problema. Moksliniu požiūriu tai gali būti visiškai logiška, tačiau mažai paguodžia tėvus, kai jų vaikas šlapinasi į lovą, o draugų vaikai, tokio pat amžiaus ar jaunesni, jau nebesišlapina į lovą.

Baby Boy Sleeping

Vidutiniškai vaikai nustoja šlapintis į lovą sulaukę 33 mėnesių, tačiau 10 proc. penkiamečių vis dar reguliariai tai daro. Sulaukę 33 mėnesių kasmet šio įpročio atsikrato maždaug 15 proc. mažylių, o paauglystėje šis reiškinys jau retenybė. Besišlapinančio į lovą penkiamečio tėvai gali būti įsitikinę, kad net jeigu kiti tėvai apie tai ir nekalba, dar dviem vaikučiams jų mažylio grupėje tai taip pat yra būdinga.

Vėlyvas išmokimas kontroliuoti šlapinimąsi naktį yra sąlygotas genetiškai. Beveik 70 proc. tokių vaikų tėvai, broliai ar sesės turėjo tokią problemą. Šlapinimasis į lovą yra būdingesnis berniukas, tačiau vyresniame amžiuje tai būdinga mergaitėms.
Kai kurie gydytojai sunerimsta išgirdę apie vaiką, kuris po kiek laiko vėl pradeda šlapintis į lovą. Manoma, kad tokią antinę enurezę sukelia infekcijos ar emocinės traumos.

Kaip spręsti šlapinimosi į lovą problemą?

Geriausia pradėti mokyti vaikus keltis šlapintis naktį, kai keletą kartų iš eilės radote sausas sauskelnes. Galima pamėginti ir anksčiau, tačiau bus daug sunkiau.

Kai kelias naktis per savaitę radę sausas sauskelnes nusprendžiate išvis jų nebenaudoti, tai dažnai pagreitina naktinį mokymų procesą. Jeigu atsikratymas sauskelnėmis dažniausiai reiškia išmokimą, visgi kai kurie mažyliai prabunda šlapioje lovoje. Tada jūs turite arba vėl dėti sauskelnes, arba imtis šią problemą spręsti kitais būdais.

Yra manoma, kad sumažinus suvartojamų skysčių kiekį vakarę, vaikas šlapinsis mažiau. Tačiau kiti teigia, kad tai ne tiesa. Taigi jūs patys galite išbandyti ir nuspręsti ar toks būdas bus veiksmingas jūsų vaikui.

Dauguma tėvų mano, kad jei jie vėlai vakare prieš pat einant miegoti pasodina vaiką ant puoduko, tai padidina sausos lovos tikimybę. Jeigu jums tai bus veiksminga, o vaikučio nenuvargins, galite tai išbandyti.

Kai mažylis pabus sausoje lovoje, nepamirkite jo pagirti ir paskatinti. Kai lova šlapia, reikėtų atkreipti į tai dėmesį, tačiau jokiu būdu nekelkite dėl to didelio triukšmo, vaikučio nebauskite ir nekaltinkite.

Dažniausiai, kai didžioji dalis vaiko sauskelnių lieka sausos, iš viso nustojame jomis naudotis. O kas tada, jei taip ir nerandate sausų sauskelnių? Vis tiek turi ateiti laikas keisti sauskelnes, nepriklausomai nuo to ar jos bus sausos, ar šlapios.

Atsikratyti polinkio šlapintis į lovą gali padėti ir tam skirti preparatai. Desmopressin – tai antidiuretinis hormonas, veikiantis per posmegeninę liauką – hipofizę, kuris sumažina inkstų išleidžiamo šlapimo kiekį. Šis vaistas yra receptinis ir dėl jo vartojimo reikia tartis su gydytoju.

Jeigu vaikui jau daugiau nei šešeri ir jis vis dar šlapinasi į lovą, galima išbandyti elektrinę šlapinimosi signalizaciją. Šis prietaisas turi du elektrodus, kuriuos skiria plona sausa paklodė. Kai lova sušlampa, paklodėje įvyksta kažkas panašaus į trumpą sujungimą ir tada pradeda skambėti varpelis. Jį išgirdę tėvai, nuima šlapias paklodes, perkloja lovą, perrengia pižamą, nustato signalizaciją ir vėl gali eiti miegoti. Nėra žinoma, kodėl tai yra veiksminga, tačiau daugiau nei du trečdaliai šešiamečių ir vyresnių vaikų nustoja šlapintis į lovą mėnesio bėgyje.

Kai vaikas yra pasirengęs mokytis eiti naktį į tualetą, jam visiškai nesvarbu, koks dabar metų laikas, tačiau, jei įmanoma, pasistenkite nepradėti labai šaltu ir drėgnu laikotarpiu. kai įšilęs vaikas guli šiltoje lovoje, jis prakaituoja ir taip netenka skysčių. Šaltu metų laiku vaikas neprakaituoja, todėl susikaupęs skystis gali pasirinkti kitą kelią, kaip pasišalinti iš organizmo.

Taigi yra normalu, jei mažas vaikas kartais šlapinasi į lovą, tačiau, kai vaikas jau vyresnis – šlapinimasis į lovą tampa problema, kurią jūs su vaiku turite įveikti.

1 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai