Vaiko baimė

+mano vaikas,

Vaikas gali patirti baimę dar labai ankstyvajame amžiuje. Ją dažniausiai sukelia pirmasis atskyrimas nuo mamos, pirmieji metai mokykloje, draugų patyčios ar tėvų skyrybos. Baimė pasireiškia naktiniu šlapinimusi į lovą, galvos skausmu, košmariškais sapnais, blogu elgesiu, odos susirgimais. Visų šių požymių galima atsikratyti, tačiau reikia išsiaiškinti pagrindines baimės priežastis ir mėginti su jomis kovoti.

Girl with Teddy Bear

Ką daryti?

Sudarykite tokias sąlygas, kad Jūsų vaikelis jaustųsi saugus ir mylimas, net ir tuomet, kai turite šeimyninių problemų. Jei vaikas netikėtai ima negaluoti, raskite laiko su juo pasikalbėti, išsiaiškinti fizinio negalavimo priežastis.

Gydymas

Bacho žiedų terapija. Šios priemonės yra veiksmingos, nes jos parenkamos atsižvelgiant daugiau į vaiko emocinę bei psichinę būklę nei į pačią ligą. Ūmiam baimės priepuoliui gydyti vartojamas koncentruotas gėlių žiedų mišinys – „Pirmosios pagalbos vaistai“. Jei vaikas bijo ko nors konkretaus, jei jį kankina neaiški baimė ar bloga nuojauta, padėti gali laukinė garstyčia. O jei vaikui trūksta pasitikėjimo savimi, jis jaudinasi dėl galimos nesėkmės, gali padėti maumedis. Drebulė pagelbės, jei vaikas jaučia nedidelę baimę, jį be aiškios priežasties kamuoja blogos nuojautos.

Aromaterapija. Kvapieji aliejai turi puikų gydomąjį poveikį. Jūsų vaiką nuramins 2-3 santalo, levandos ar snapučio aliejaus lašai į vonią arba net ant pagalvės. Masažas su eteriniais aliejais Jūsų vaikutį ne tik atpalaiduos, bet tuo pačiu padės užmiršti rūpesčius, leis atsiverti, išsikalbėti. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad masažuojant kiekvieną dieną po pusę valandos, vaikelio baimė bei depresija sumažėja, naktį jis miega ilgiau ir geriau.

Kineziologai mano, jog baimė – tai ne vien psichikos sutrikimas. Ji taip pat gali atsirasti ir dėl fizinių problemų. Taikomosios kineziologijos specialistai padės nustatyti, kodėl nesama kūno vidinės pusiausvyros. O mėginant ją gražinti, atsiskleis ir kiti trūkumai, bus galima pagelbėti jų atsikratyti.

Hipnoterapeutai padės vaikui išsiaiškinti baimės priežastį ir laiką, kada ji atsiranda, bandys pašalinti neigiamą ryšį su tuo paros metu, kai atsiranda baimė, bei sukelti teigiamas emocijas.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai