Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiUgdymas ir auklėjimas › Pirmoji diena darželyje

Pirmoji diena darželyje

+mano vaikas,

Dažniausiai trejų metų vaikai jau būna pasirengę lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Tačiau tokio amžiaus vaikai skirtingai reaguoja į išsiskyrimą su tėvais. Vaikai, kurie yra labai savarankiški, lengvai atsisveikins su mama prie darželio vartų. Jiems rūpės kuo greičiau pasinerti į naują aplinką. Daugelis mažylių pirmas savaites darželyje jaučiasi nedrąsūs, sunkiai ištveria išsiskyrimą su tėvais, labai atsargiai vertina tiek naują aplinką, tiek nepažįstamus žmones. Ir tik nedaugeliui vaikų darželio lankymas tampa kančia.

Teacher Assisting Student with Jigsaw Puzzle

Kad ir koks būtų jūsų vaikas, išsiskyrimas bus lengvesnis, jeigu jam rengsitės iš anksto. Kai susiruošite vaiką leisti į darželį, darykite tai ryžtingai be dvejonių. Jeigu prireiks galite pasikonsultuoti su grupės auklėtoja ar šeimos psichologu.

Kelis mėnesius prieš pradėdami vesti vaiką į darželį, būtinai su juo apie tai pasiklabėkite, išklausykite jo nuomonę apie visa tai. Taip pat aprodykite vaikui darželį, jo aplinką, supažindinkite jį su būsima auklėtoja, tiesiog pratinkite vaiką prie minties, kad jis turės eiti į darželį. Galima netgi parodyti kokiais drabužiais vaikas bus rengiamas, kokius daiktus nešis į darželį. Drabužius stenkitės rinkti patogius, kad jūsų vaikas su jais jaustųsi gerai.

Kalbant apie maistą, kurį dėsite vaikui į darželį, tai jis turėtų būti sveikas, lengvas valgyti ir kuo paprastesnis. Nesistenkite kompensuoti savo kaltės, kad paliekate vaiką darželyje įdėdami jam skanumynų. Maistą reiktų įdėti į vaikams skirtą dėžutę priešpiečiams ant jo užrašius savo vaiko vardą.

Pačią pirmąją dieną susiruoškite laiku, neskubėkite ir jokiu būdu neperduokite savo nerimo vaikui. Jis gali pagalvoti, kad darželis yra blogai ir nenorėti į jį eiti. Pirmoji diena darželyje jūsų mažyliui gali sukelti nedidelį stresą. Tai yra normalu.

Atėję į darželį, padarykite trumpą ekskursiją po jį, kad vaikas žinotų, kur kas randasi. Pirmiausia užsukite į tualetą, nes čia vaikui teks dažnai lankytis. Gali atsitikti taip, kad rasite šlapių kelnių spintelėje. Nesijaudinkite, vaikai linkę prisišlapinti, ištikus stresui. Todėl įdėkite vaikui atsargines kelnes.

Pirmąją dieną darželyje neskubėkite išeiti. Pasėdėkite su vaiku, pažaiskite kartu, kol vaikas apsipras. Prieš išeidami, nepamirškite auklėtojai palikti savo telefono numerio dėl visa ko. Tuomet atsisveikinkite ir ryžtingai išeikite.

Nepamirškite vaikui pasakyti, kad grįšite. Tik nepradėkite vaikui meluoti, kad grįšite greitai, nes tada jis jūsų lauks greitai sugrįžtančios, o nesulaukęs pradės nerimauti. Gražiai jam paaiškinkite, kad turite sutvarkyti reikalus ir kad, kai jis pažais, pavalgys, pamiegos, jūs ateisite jo pasiimti. Jeigu dieną jums pasidarys įdomu, kaip laikosi jūsų mažylis, paskambinkite auklėtojai.

Jei paliekant mažylį darželyje kils kažkokių sunkumų, pasikonsultuokite su auklėtoja. Nors dauguma vaikučių pamažu pripranta, būna tokių, kuriems darželyje būna labai sunku. Tiems tėvams patariama atidėti vaikų darželį kažkuriam laikotarpiui. Būna ir tokių atvejų, kad vaikams pabosta eiti į darželį, jiems ten būna tiesiog neįdomu. Tačiau toks nenoras retai perauga į problemą.

Parsivedę vaiką iš darželio būkite pasirengę, kad vaikas gali būti pavargęs. Todėl jų elgesys gali pasikeisti. Naktį, jei anksčiau jie išmiegodavo sausi, gali nutikti taip, kad jie atsikels susišlapinę. Tačiau dažniausiai ši problema užtrunka vos kelias dienas. Jei jis taip ir nenustoja šlapinęsis į lovą, reikėtų rimčiau ieškoti problemos.

Taigi dažniausiai ikimokyklinėse lavinimo įstaigose vaikai greičiau subręsta, geriau supranta dalybos sampratą, nes vaikams tenka dalintis žaislais ar daiktais su kitais vaikais. Mažyliai išmoksta bendrauti ir sutarti tiek su savo bendraamžiais, tieks su suaugusiais.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai