Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiUgdymas ir auklėjimas › Patarimai kaip rinktis auklę

Patarimai kaip rinktis auklę

+mano vaikas,

Pamenu, kaip pirmąsyk prireikus auklės, kad galėčiau išeiti į mokslus, mane, jauną mamą, apėmė panika. Galvoje sukosi vienintelė mintis – savo vaiko jokiai „bobai“ neatiduosiu!

Man Ready to Change Diapers

Pirmas patarimas – ilgai nesigąsdinkite. Susipažinę su protingomis ir vaikus mėgstančiomis moterimis greičiau išspręsite problemą nei skaitydama „juoduosius auklių sąrašus“.

Kaip sužinoti, ar auklė nėra „vilkas avies kailyje“?

Remkitės logika. Auklė – greičiausiai saugi, jei ji ilgai dirbo pas jūsų gerus draugus ar artimus gimines, kurių požiūriu į vaikus ir auklės darbą pasitikite. Internetinės pažįstamos, net jei porąsyk matytos, rekomendaciją vertinkite atsargiai. Jei rekomenduojančio žmogaus gerai nepažįstate, pasiūlymą prilyginkite paieškai per skelbimus. Jei kreipsitės į auklių agentūrą, pasidomėkite, ar tai specializuota įstaiga, ar tiesiog įdarbinimo biuras.

Kokių moterų reiktų vengti labiausiai?

Jei moteris kalba nesustodama ir neleisdama įsiterpti jums, gali būti, jog prieš jus -melagė. Taip pat reiktų vengti žmogaus, kuris kalba tai, ką norėtumėte girdėti. Dažnai tai labai gražiai atrodančios, higienos ir mandagumo paisančios moterys. Ypač atsargiai žiūrėkite į „pasaldintą balsą“, o prastą, kvailą, nevalyvą moterį ir patys atskirsite pakankamai lengvai.

Draugė pasiūlė kreiptis į agentūrą. Kokią naudą gausiu sumokėjusi pinigus?

Bus sutaupyta jūsų laiko ir nervų, apsaugoti namai nuo įtartinų lankytojų ir iki minimumo sumažinta neteisingo pasirinkimo rizika.

Kuo agentūros atranka skiriasi nuo darbo, kurį atrinkdami galime padaryti mes patys?

Psichologiniais testais, kurių atsakymai įvertinami profesionalų. Jie parodo ne tik žmogaus charakterį, bet ir galimas psichines ligas bei polinkį į jas. Taip pat – patirtimi. Įsivaizduokite, kaip skirtųsi jūsų įžvalgumas, jei aukles vertintumėte kasdien bent porą metų.

Jei nenoriu kreiptis į agentūrą, kaip ieškotis auklės pačiai?

Geriau susitikite ne namuose. Jei kviečiatės daug kandidačių, vaikui geriau nedalyvauti. Su jums įdomia kandidate kuo daugiau kalbėkitės, klauskite taip pat ir „nepatogių“ klausimų. Stebėkite, ar ji nenusuka temos, ar gali duoti šeimų, kur dirbo, kontaktus, ką kalba apie buvusias šeimas. Svarbu, ar moteris nevėluoja, todėl susitikimo laiką tarkitės tiksliai. Būtinai prašykite jos asmens dokumentų, ypač registracijos, pažiūrėkite socialinio draudimo knygelę – tai daug atskleidžia apie žmogų. Patikusią kandidatę galite jei norite testuoti ir agentūroje.

Dėl ko auklės „pabėga“?

Dažniausiai auklės darbas planuojamas bent porai metų. Jei šeima laikosi sutartų sąlygų – grįžta sutartu laiku, laiku moka atlyginimą, elgiasi mandagiai ir pagarbiai, o auklė – atsakingai žiūri į darbą, ji neturėtų netikėtai išeiti iš darbo. Nebent būtų dideli pasikeitimai šeimoje, sveikatos problemos ar ilgai lauktas darbo pasiūlymas su socialinėmis garantijomis. Visuomet didesnė auklių kaitos rizika, jei auklei mokama mažiau nei kitoms tą patį dirbančioms tame pačiame rajone, arba jei jai reikia dirbti daugiau nei po dešimt valandų į dieną, jei labai nepatogus susisiekimas.

Kokios yra auklės pareigos?

Gera auklė rūpinasi vaiku, jo maistu, pasivaikščiojimais, sveikata ir lavinimu. Buities darbai aptariami iš anksto, jei tokių yra, geriau daromi kai vaikas miega.

Kas yra gera auklė?

Tai vienas sunkesnių klausimų. Suprantama, vaikui su ja turi būti gerai. O visa kita, kaip tėvai įsivaizduoja gerą auklę, stengiamės sužinoti anketos pagalba.

UAB „Mama ir auklė“
www.aukles.lt

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai