Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiUgdymas ir auklėjimas › Patarimai, kaip drausminti mažylius

Patarimai, kaip drausminti mažylius

+mano vaikas,

Drausmė – tai nėra bausmė, tai netgi tam tikri paskatinimai, apdovanojimai ar rodymas vaikams, kaip tinkamai reikia elgtis. Drausmė yra geras dalykas, todėl aptarsime keletą praktinių būdų, kaip drausminti vaikus.

Mother punishes her daughter for being bad

Dėmesys

Dėmesys yra pats geriausias apdovanojimas, tik dažniausiai mes parodome jį savo vaikams labai subtiliai. Taigi neskirkite vaikui dėmesio tada, kai jis pasielgė blogai ir jūs nenorėtumėte, kad toks jūsų vaiko elgesys kada nors pasikartotų. Taip jūs parodote vaikui, kad esate nepatenkinti.

Tačiau neapsigaukite. Kadangi geriausias atpildas yra dėmesys, o didžiausia bausmė – dėmesio nerodymas, nepamirškite, kad rėkdami, ginčydamiesi su vaiku, jam taip pat parodote dėmesį. Ir nors jūs galvojate, kad vaiką baudžiate, tai iš tikrųjų jūs jį apdovanojate dėmesiu. Todėl geriau būtų už blogą ir netinkamą vaiko elgesį, jį paprasčiausiai ignoruoti.

Neanalizuokite vaiko elgesio

Taigi kitas drausmės metodas būtų: vaiko elgesio neanalizavimas. Tėvams nereikėtų ieškoti konkretaus paaiškinimo, kodėl vaikai pasielgia blogai. Dažniausiai tėvai klysta manydami, kad vaikai blogai elgiasi tam, kad norėtų juos paerzinti, nes taip nėra. Vaikai paprasčiausiai nemąsto apie tai, ką daro, kaip elgiasi.

Kai vaikelis pakartotinai daro tą pati blogą veiksmą, jūs iš karto galvojate, kad vaikas tyčia taip elgiasi. Bet iš tikrųjų tai nėra nepaklusnumas. Mažyliams yra būdingas labai ribotas dėmesys, todėl jis ne visada supranta, apie ką jūs dabar kalbate.

Tėvai gali prisidaryti sau problemų skirdami savo mažiems vaikams ilgai trunkantį namų areštą už nepaklusnų elgesį. Tai daryti nėra prasmės, nes diskusijos su mažyliais apie gerus ir blogus dalykus yra tik laiko švaistymas. Palaukite, kol vaikelis suaugs, kol jam sueis mažiausiai penkeri metai.

Dėmesio atitraukimas

Dėmesio atitraukimas – tai jūsų veiksmingiausias ginklas. Yra labai lengva atitraukti visų vaikų dėmesį. Todėl, jeigu jūsų mažylis elgsis netinkamai, jūs galite iš karto atitraukdami jo dėmesį, parodydami vaikui tai, kas jį iš karto sudomintų. Pavyzdžiui, į šuniuką, važiuojančią mašiną, mėgstamiausią žaislą ar kitką.

Žinokite visus pavojus

Tėveliai turėtų žinoti visus įmanomus pavojus, kada ir kur jų vaikas elgiasi siaubingai. Todėl, jeigu žinote, kokios situacijos sukeltų blogą jūsų mažylio elgesį, visuomet stenkitės jų išvengti. Ir tuomet nereikės krimstis dėl netinkamo vaikelio elgesio.

Aiškus bendravimas

Toks bendravimas yra vienas iš būdų, kaip būti gerais tėvais. Todėl kartu su liepimu kažką padaryti, jūs, tėveliai, turėtumėte pasakyti vaikui, kad jam padėsite ar parodysite, kaip tai yra daroma, kad kitą kartą vaikelis vienas mokėtų, tai padaryti.

Mažieji su jumis žaidžia. Jie jus paprasčiausiai mėgina, nes jie žino, kad jei žais ilgai, jūs pasiduosite ir jie laimės. Todėl pasistenkite laimėti ir viską kontroliuoti.

Nekreipkite dėmesio į tai, kas nesvarbu

Dauguma tėvelių mėgsta kabinėtis prie įvairių nereikšmingų smulkmenų. Savo tokiu elgesiu jie tik sunervina vaikus ir jie tuomet pradeda tikrai blogai elgtis.

Todėl patarimas tėvams būtų toks: susikoncentruoti ties 20 procentų esminių dalykų, o į likusius 80 procentų nekreipti dėmesio. Tai yra tikrai svarbu. Tačiau nepamirškite, kad kai pasirenkate ignoruoti jums nepatikusį elgesį, darykite tai tvirtai, ramiai ir visiškai nekreipdami dėmesio į tai, kas vyksta aplinkui.

Laikinas dėmesio nekreipimas į aplinką yra labai naudingas. Todėl, kai vaikas jums kalba gražius žodžius, atsakykite jam tuo pačiu. Tačiau, jeigu mažylis jus keikia, išlikite ramūs. Stenkitės nepradėti bereikalingų diskusijų šiuo klausimu.

Išvada

Elkitės su savo mažyliais ramiai, nesistenkite teisingumo išplėšti rėkdami ant vaiko. Pasistenkite visada surasti bendrą kalbą ir tinkamus drausmės būdus.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai