Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiUgdymas ir auklėjimas › Nesuvaldomi vaikai, kaip juos ugdyti?

Nesuvaldomi vaikai, kaip juos ugdyti?

+mano vaikas,

Dauguma vaikų reikalauja daug tėvų dėmesio, tačiau yra tokių vaikų, kurie viršija bet kokias ribas. Daugiausia bėdų sukelia pernelyg didelis aktyvumas ir nekantrumas bet kam. Vos tik tokie vaikai pradeda vaikščioti, neretai sukelia didelę sumaištį. Šie mažyliai nuolat reikalauja dėmesio, bėgioja, kažką liečia, čiupinėja, laužo – kelia tikrą viesulą.

Boy Smashing Plate of Vegetables

Netolerantiški vaikai yra mažiau aktyvus, tačiau sunkesnio būdo. Jie dažnai būna irzlūs, retai kuo patenkinti, ir menkiausias dirgiklis gali sukelti neregėtą audrą. Vieną akimirką jie nori sėstis jums ant kelių, kitą – jau nori nulipti, arba užsimano valgyti, o paskui jau nebenoriu ir pan. Tokiems vaikams niekas negali įtikti, o jeigu čia pat neįvykdomas jų noras, jie pratrūksta pykčiu. Jie nuolat visur braunasi, reikalauja, ginčijasi ir neaplieka tėvų ramybėje nė minutėlei. Palaikyti tvarką ir ramybę, kai šalia zuja tokie mažyliai, regis, beprasmiška.

Hiperaktyvūs, ūmaus būdo ar turintys abiejų šių savybių vaikai – tikras išbandymas tėvams. Parduotuvėje jie nuolat pabėga, ginčijasi, kelia audringas scenas. Šeimos susibūrimuose jie greitai susinervina, pridaro nuostolių, verkšlena, zyzia ar pratrūksta dideliu pykčiu. Tėveliai negali suprasti, kodėl jų draugai su savo vaikais gyvena normalų ramų gyvenimą, tuo tarpu jie – nuolat ties išsekimo riba.

Todėl dažnai daugybę puikių tėvų, turinčių vieną tokį mažylį, būna šimtu procentų įsitikinę, kad daugiau niekada neturės vaikų. Kai kurie tėvai būna pikti, vos pakenčiantys savo vaikus, tačiau kiti sugeba išlaikyti ramybę ir glaudžius santykius su savo mažyliu.

Ką daryti, jei auginate tokį mažylį?

  • Pirmiausia įsitikinkite, kad vaiko raida normali: ar girdi, gerai mato, ar protingas? Kilus bent mažiausiai abejonei, kreipkitės į gydytoją.
  • Pasirūpinkite, kad namuose nebūtų nieko, kas galėtų vaikui pakenkti ar jį sužaloti.
  • Norint sukontroliuoti įnoringus kaprizingus vaikus, geriausia bandyti nukreipti jų dėmesį, numatyti grėsmingas situacijas ir jų vengti.
  • Venkite ilgų pasivaikščiojimų po parduotuves.
  • Užėjus ypač smarkiems pykčio priepuoliams, saugokite vaiką, kad jis neiškrėstų kokios kvailystės.
  • Saugumo sumetimais stenkitės apriboti savo socialinį gyvenimą, lankykitės tik pas supratingus draugus.
  • Kai tik įmanoma, išvykite, kur pailsėti.
  • Priimkite draugų, artimųjų siūlomą pagalbą.
  • Įrašykite vaiką į ikimokyklinės įstaigos sąrašus. Kai ateis laikas vesti, galėsite kiek pailsėti, atsikvėpti.

Sunkūs vaikai bus sunkūs, nesvarbu, ar jūs su tuo susitaikote, ar tuo piktinatės. Ilgainiui vaikui bręstant, situacija palengvės, tad pasisemkite kantrybės ir nenustokite mylėti savo mažylio!

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai