Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiNaujagimis › Naujagimio bruožai

Naujagimio bruožai

+mano vaikas,

Ką tik gimę kūdikiai neatrodo kaip iš reklaminių paveikslėlių. Nors naujagimio bruožai ne visada yra patrauklūs, tačiau po keleto savaičių jo bruožai labai pasikeis. Kad naujieji tėveliai nebūtų nustebę, kai išvys ką tik gimusį kūdikį, trumpai aptarsime naujagimio išvaizdos bruožus.

Newborn Sleeping

Oda

Dauguma kūdikių gimsta su baltų tirštų gleivių apnašu – verniksu, kuris saugo vaisiaus odą nuo vandenų. Apnašas išnyksta kūdikį numaudžius arba susigeria į odą. Pernešiotų kūdikių oda dažnai būna sausa, pleiskanota.

Akys

Akių vokai iš pradžių gali būti sulipę, truputį pabrinkę.

Galva

Naujagimio galva, palyginti su visu kūnu, labai didelė. Neretai ji iš pradžių būna deformuota, viršugalvyje patinusi, nes gimstant galvą spaudžia gimdos kaklelis. Tai laikini pokyčiai, kurie išnyksta per keletą savaičių.

Genitalijos

Kai kada berniukams aplink kiaušides kaupiasi tam tikras skystis, o mergaitėms iš makšties pasirodo išskyrų. Šie reiškiniai išnyksta savaime.

Virkštelė

Virkštelės liekana nudžiūva ir nukrinta per savaitę ar po dešimt dienų. Ją reikia laikyti itin švariai. Jei pastebėjote kraujavimą ar išskyras iš virkštelės, pasakykite gydytojui ar akušerei.

Krūtinė

Tiek berniukams, tiek mergaitėms gali paburkti krūtys, gali pasirodyti į pieną panašių išskyrų. Tai iš motinos organizmo patekusių hormonų poveikis, kuris praeis savaime per keletą savaičių.

Momenėliai

Tai minkštos galvos įdubos tarp nesuaugusių kaukolės kaulų. Dažnai matyti, kaip po oda pulsuoja smegenys, tai normalu. Momenėlis pakaušyje užsitraukia per 6-8 savaites. Didesnysis, esantis viršugalvyje, – maždaug per 18 mėnesių.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai