Saldumynai

+mano vaikas,

Būtų idealu, jeigu mažylis iki trejų metų saldumynų negautų, nes jie yra labai kaloringi. Privalgęs saldumynų vaikas gali nenorėti jam mažiau skanių produktų. Tačiau vaikai labai mėgsta saldumynus ir jų vis prašo. Kad vaikas nepersivalgytų saldumynų, turėtumėte žinoti kiekvieno skanėsto maistinę vertę.

Girl reaching into cookie jar

Šokoladas

Šokolado spalva reikšmės neturi. Svarbu tai, kad jame būtų kuo mažiau komponentų. Reikėtų šokoladą pirkti be įdarų, nes jie dar labiau įjautrina organizmą. Vaikui šokolado galima duoti nuo 2-3 metukų ir tik labai nedaug, nes tai vienas didžiausių alergenų. Vyresnio nei 3 metukų vaiko organizmas jau yra atsparesnis dirginamosioms medžiagoms. Tačiau ir jis šokoladą turėtų valgyti saikingai. Idealiausia būtų šio skanėsto vaikui duoti tik nuo mokyklinio amžiaus.

Saldainiai

Saldainiai vaikui taip pat nėra patartini, nes juose gausu sintetinių dažiklių, kvapų, antioksidantų ir kitokių priedų. Jei mažylis labai nori pasmaguriauti saldainiais, nupirkite jam lietuviškų ledinukų be įdaro. Yra nustatyta, kad lietuviškuose saldumynuose cheminių priedų yra keletą kartų mažiau nei lenkiškuose ar turkiškuose.

Saldumynai su karotinu

Į bandeles ir net saldainius kartais yra dedama karotino. Karotinas yra vitamino A atmaina. Vitaminas A svarbus deguonies apykaitai, regai, odai ir kt. Todėl kai kurie mano, kad maistas su vitaminu A yra reikalingas. Visgi grynų papildų poveikis yra stipresnis. Su maistu jis susilpnėja, nes vertingos medžiagos, patekusios į netinkamą terpę, organizmo yra blogai paimamos.

Sausainiai, tortai, pyragai

Įvairius kepinius reikėtų pirkti kuo paprastesnius, geriau lietuviškus, nes jų galiojimo laikas trumpesnis. O tai reiškia, kad cheminių priedų bus mažiau. Geriausia yra pirkti riestainių ar paprastų forminių sausainių, tokių kaip „Gaidelis“ ir kt. Pyragus, tortus geriausia kepti namie, nes tada jūs būsite tikri, kad skanumynai tinkami jūsų vaikeliui. Būtų gerai, kad pagamintumėte želės iš sulčių, varškės, jogurto ar namie paruoštų kompotų.

Medus

Medaus vaikui galima duoti ne anksčiau kaip nuo 2 metukų ir, žinoma, su saiku. Jei medus bus valgomas dažnai ir po daug, tai organizmas pasidarys jautresnis ir mažylis gali susirgti alergija. Turėtumėte žinoti, kad dedami medų į karštą arbatą ar pieną, vertingos medaus medžiagos nueina vėjais. Geriau duokite šaukštuką medaus, kai vaikelis atsigeria šilto gėrimo.

Ledai

Ledai vaikams yra naudingi, nes pagaminti iš pieno ir grietinėlės, todėl turi kalcio. Tačiau visgi ledai yra riebūs ir labai šalti, todėl dirgina virškinamąjį traktą ir gerklytės gleivinę. Todėl vaikui, kuris yra linkęs tukti ar sirgti gerklės uždegimu, ledais vaišinti reikėtų labai atsargiai (valgyti šiek tiek atšilusius ir saikingai). Mažyliui, kuris nuo riebių produktų viduriuoja, plombyro duoti negalima. Ledus patartina pirkti baltus, tai yra, be dažiklių.

Tačiau valgant ledus galima susirgti ir salmonelioze. Užkrėsti produktai yra daug pavojingesni nei kiti pieno produktai. Užsaldyti jei neskleidžia blogi kvapo, nekeičia skonio, todėl būna sunku suprasti, kada ledai yra blogi.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai