Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiMaistas, maitinimas › Maitinkite vaiką, bet nekariaukite

Maitinkite vaiką, bet nekariaukite

+mano vaikas,

Vaikai, kaip ir suaugusieji, taip pat turi savo nuomonę ir skonį. Valgomojo stalas niekada neturi virsti mūšio lauku. Todėl toliau pateikiamas punktų planas, kad būtų lengviau maitinti vaikus.

Boy eating a Kaiserschmarrn

10 punktų planas, kaip išvengti problemų maitinant vaikus

  1. Siekite, kad valgio metu niekas netrukdytų, nekeltų triukšmo ir netvarkos. Vaikas turi sėdėti ir valgyti kartu su kitais šeimos nariais, tačiau jeigu tai neįmanoma, vienas iš tėvų turi sėdėti šalia vaiko ir pamaitinti jį, kol prie stalo susės visa šeima.
  2. Idealiausia, jeigu vaikui būtų duodamas įvairus subalansuotas maistas, bet jeigu mažyliui nepatinka įvairovė, tuomet duokite jam mėgstamų maisto produktų.
  3. Suaugusiųjų valgymo įpročiai turi būti ugdomi, tačiau ne bėda, jeigu vaikas grįžta prie pagrindinio patiekalo prieš tai suvalgęs saldųjį.
  4. Gaminkite paprastesnius valgius, nes sunku išlikti ramiam, kai įnoringas vaikas atsisako valgyti keletą valandų ruoštą maistą.
  5. Švelniai paskatinkite vaiką valgyti, tačiau niekada neverskite.
  6. Kai jau būna aišku, kad mažylis daugiau nebevalgys, nušluostykite jam rankas ir veiduką ir leiskite eiti nuo stalo. Ir visai nesvarbu, ar praėjo vos penkios minutės, ar pusvalandis. Jeigu vaikas žaidžia su maistu, tegul žaidžia ir toliau, tik be žiūrovų.
  7. Nerodykite jokio pykčio, jeigu vaikas nevalgo. Įdėkite neliestą lėkštę į šaldytuvą ir pasiūlykite vėliau, kai vaikas pats užsinorės ir paprašys valgyti.
  8. Vaikas turi teisę valgyti ir nevalgyti jam siūlomo maisto. Tėvai taip pat turi visas teises kariauti su vaiku, jeigu jie to nori. Tik nekelkite scenų dėl maisto. Jeigu vaikas atsisako valgyti pagrindinį maistą, jam neturi būti siūlomi bulvių traškučiai, saldainiai ar kiti skanėstai.
  9. Nesijaudinkite, jeigu vaikui labiau patinka valgyti pirštais, o ne naudotis šakute ar kitais įrankiais. Tegul valgo rankomis, tai nieko baisaus.
  10. Niekad neleiskite vaikui lakstyti, kai valgoma. Tegul atsisėda prie stalo, nes kitaip gali netyčia užspringti maistu, kas yra labai pavojinga.
0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai