Manovaikas.ltVaikaiVaiko amžiaus tarpsniaiKūdikis › Kūdikio masažas

Kūdikio masažas

+mano vaikas,

Mother massaging baby's feet

Kojų masažas

Jei jie siunčia teigiamus signalus, paimkite vieną koją ir švelniai pakratykite ją. Viena ranka laikydami kulkšnį, naudokite kitą lankstyti koją į priekį ir atgal. PAKARTOKITE 1-3 kartus. Paskui vėl švelniai papurtykite visą koją, paglostykite ranka paskui ranką nuo klubo iki pėdos.

Pėdų masažas

Masažuojant pėdas, mes atpalaiduosime visą kūną. Tai masažas, kurį galite atlikti beveik bet kur, nereikės nurengti savo kūdikių, tačiau atpalaiduosite ir nuraminsite savo mažylį.. Naudodamiesi savo nykščiu, masažuokite pėdas sukdami mažus ratukus. Darykite tvirtai, ryžtingai, kad nekutentumėte.

Pirštų masažas

Žaiskite su pirščiukais, traukite kiekvieną pirštą švelniai tarp savo smiliaus ir nykščio. Masažuokite kojos viršų ir aplink kulkšnis su savo pirštais.

Pakartokite kojų, pėdų ir pirštų masažą su kita koja ir pėda

Bangavimas

Laikykite abi kulkšnis ir pasiųskite švelnų bangavimą per visą kūną – padaryti tai linksmybe!

Pilvuko masažas

Jei Jūsų kūdikis buvo ką tik buvo pamaitintas, tai geriau atidėti šią masažo dalį iki kito karto.

Pilvas yra emocinis centras mūsų kūnuose. Jei paliesite jūsų kūdikio pilvą ir jausite minkštumą, tai jie yra atsipalaidavę ir laimingi, bet kai kietas, tai jie tokie nėra.

Pirmiausiai atpalaiduokite abi rankas ir švelniai uždėkite ant vaiko pilvuko. Jūsų rankos jausis mielai, šiltai ir patogiai. Palaikykite keletą minučių, tuo tarpu šypsokitės ir dainuokite.

Naudokitės atsipalaidavusiomis rankomis, glostykite dideliais laikrodžio ratais aplink pilvą. Pradėkite labai lengvai, vis po truputį padidindami spaudimą, kol atpalaiduosite kūdikio pilvą.

Krūtinės ir rankų masažas

Naudojant abi rankas, pradėkite nuo krūtinės vidurio ir švelniai slinkite į šalis per pečius ir atgal link krūtinės.

Dabar rankomis slyskite per pečius ir rankas žemyn.
Išskėskite ir sukryžiuokite rankas švelniai per krūtinę (nenaudokite jėgos). Tai leis atpalaiduoti pečius ir gali būti labai malonu pratimu jūsų kūdikiui.

Perbraukite žemyn per visą kūną abiem rankomis. Nepamirškite palaikyti akių kontaktą ir laikyti tai žaidimu!

Nugaros masažas

Kūdikiui gulint ant pilvuko, jis švelniai įsitempia, todėl tai gali palengvinti kvėpavimą ir sumažinti dieglių skausmą. Tokia poza taip pat padeda sustiprinti nugaros ir kaklo raumenis. Paimkite šiek tiek daugiau aliejaus tarp delnų ir glostykite į apačią nugarą, ranka per ranką.

Naudodamiesi nykščių pagalvėlėmis ar pirštų galiukais sukamaisiais judesiais masažuokite visą nugarą ir užpakaliuką.

Pabaigoje glostykite lėtai į apačią visą kūdikio kūną nuo kaklo iki kojų, naudojant abi rankas – 3 arba 4 kartus.

Tegul jūsų glamonės lėtėja ir lėtėja, kol galiausiai sustosite, tiesiog palikite savo šiltas ir atsipalaidavusias rankas ant savo mažylio apatinės nugaros dalies.

Po masažo

Apgaubkite kūdikį minkštu rankšluosčiu arba lėtai aprenkite. Taigi, jis bus pasiruošęs maistui ir/arba miegui. Masažas gali tapti tikrai maloni, reguliari pasiruošimo miegoti įprastine dalimi: pirmiausiai išmaudykite kūdikį, pamasažuokite ir paguldykite juos į lovą laimingus, atsipalaidavusius.

Nepasiduokite

Ne visi kūdikiai iš karto į masažą atsako teigiamai, kitiems gali reikėti šiek tiek daugiau laiko priprasti prie jo – dažniausiai užtenka 3 ar 4 sesijų, kad mažylis apsiprastų.

Nors jūsų kūdikis ir mėgausis masažu, keleto paglostymų bus pakankamai pirmam kartui. Stebėkite, kas jam labiausiai patinka ir darykite tai lėtai. Visada gerbkite, ką jūsų kūdikis mėgsta ir nemėgsta. To verta atkakliai siekti – nauda gali būti ilgalaikė ir turėti teigiamą poveikį šeimos gyvenimui ateityje.

Koks masažo aliejus yra tinkamiausias kūdikiui?

Vital Touch komanda praleido daug metų tiriant ir ieškant, idealiausio aliejaus kūdikių masažui. Mūsų pasirinkimas yra ekologiškas, šalto spaudimo, be GM saulėgrąžų aliejus, jis yra vienas iš IAIM (International Association of Infant Massage – Tarptautinė kūdikių masažo asociacija) ir GIMI (Guild of International Massage Instructors – Tarptautinė masažo instruktorių sąjunga) rekomenduojamų aliejų kūdikių masažui. Šaltas spaudimas ir natūralus filtravimas užtikrina minimalų teigiamų aliejaus savybių praradimą. Todėl lieka vitaminai ir mineralai, kurie yra naudingi ir būtini kūno gerovei. Tai:

  • Vitaminai A, D ir E;
  • Kalcis;
  • Geležis;
  • Cinkas;
  • Kalis.

Saulėgrąžų aliejus puoselėja odą, turi minkštinamąjį ir drėkinamąjį poveikį. Buvo nustatyta, kad saulėgrąžų aliejus labai naudingas įvairiems odos negalavimams, naudojamas vaistų gamybai, skirtas spuogų (acne), seborėjos, rinito, sinusito gydymui ir net padeda nuo mėlynių (kraujosruvų) susidarymo. Iš visų galimų kūdikių masažui skirtų aliejų, saulėgrąžų aliejaus pH yra labiausiai tinkamas vaiko odai.
www.tactusvitea.lt

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai