Manovaikas.ltSveikata ir grožisSveikataŠeimos sveikata › Pirmoji pagalba nusilpusioms akims

Pirmoji pagalba nusilpusioms akims

+mano vaikas,

Dabar jums atrodo, kad regėjimas puikus ir akims niekas negresia. Deja, trumparegystė gresia kiekvienam, kuris daug laiko prasėdi prie knygų, dažnai naudojasi kompiuteriu ir mėgsta žiūrėti televizorių. Įtemptas darbas labai išvargina akis, todėl jos pamažu silpsta.

Geriausias būdas pasirūpinti savo regėjimu – tai akių mankšta. Nesudėtingi pratimai akims puikiai jas atpalaiduoja ir treniruoja akių raumenis. Jeigu dirbate kompiuteriu, padarykite pertraukėlę ir atlikite kelis pratimus. Kas vakarą pamankštinkite akis bent 10-15 min. Taigi toliau pateiksiu keletą pratimų akims.

Serious businesswoman working with colour wheel

PIRMAS PRATIMAS

Plačiai atmerkite akis ir žiūrėkite į tolimiausią kambario kampą. Užmerkite akis ir stipriai įtempkite akių raumenis. Po kelių sekundžių juos atpalaiduokite. Pratimą pakartokite dar keturis kartus.

ANTRAS PRATIMAS

Užmerkite dešinę akį ir plačiai atmerkite kairiąją, po to užmerkite kairę akį ir plačiai atmerkite dešiniąją. Atlikę pratimą dešimt kartų, trumpam pabūkite užsimerkę ir atpalaidavę akių raumenis. Pratimą pakartokite dar keturis kartus.

TREČIAS PRATIMAS

Galvą laikydami tiesiai, kiek įmanoma nukreipkite žvilgsnį į kairę, paskui – į dešinę. Padarę tai dešimt kartų, užsimerkite ir atpalaiduokite akių raumenis. Pratimą pakartokite dar bent tris kartus.

KETVIRTAS PRATIMAS

Laikydami galvą tiesiai, nukreipkite žvilgsnį aukštyn, lyg stengdamiesi pamatyti savo kaklą, paskui pažvelkite žemyn. Padarę tai dešimt kartų, trumpam pabūkite užsimerkę. Pratimą pakartokite dar kelis kartus.

PENKTAS PRATIMAS

Nepajudindami galvos lėtai pasukiokite akių vyzdžius ratu į vieną ir į kitą pusę. Apsukę dešimt ratų į vieną ir į kitą pusę, 15 sekundžių pabūkite užsimerkę. Tada pratimą pakartokite dar kelis kartus.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai