Manovaikas.ltSveikata ir grožisSveikataŠeimos sveikata › Nugaros skausmai

Nugaros skausmai

+mano vaikas,

Nugarą pradeda skaudėti dėl įvairiausių priežasčių. Nugarą gali skaudėti patempus raumenis ar sausgysles arba esant audinių uždegimui. Paprastai vaikai raumenis arba sausgysles patempia darydami staigius judesius. Skausmus, kurie nesiliauja kankinę dieną ir ilgiau, gali sukelti sunkių daiktų kėlimas, sportavimas, persitempimas ar liga. Taip pat kartais skausmas įspėja, jog pažeistas stuburas, nugarinių nervų šaknelės ir kita.

Woman receiving back massage from a massage therapist

Ką daryti?

Visų pirma leiskite vaikui kiek įmanoma daugiau pailsėti. Jei įtariate, kad skauda dėl sunkesnio susirgimo nei raumenų ar sausgyslių patempimas, tada jau kreipkitės į savo gydytoją. Jis padės išsiaiškinti priežastis.

Gydymas

Chiropraktika. Viršutinės, vidurinės ir apatinės nugaros dalies skausmus gali sukelti įvairios priežastys. Chiropraktikai, prieš pradėdami gydymą, stengsis jas pašalinti. Jei priežastis yra struktūrinė, atsižvelgdami į vaiko amžių ir pažeistą vietą, jie taikys atitinkamą techniką, kuri padės išgydyti pažeistas ir netinkamai funkcionuojančias sausgysles, sąnarius ar raumenis. Chiropraktikai gydydami taip pat dažnai taiko stuburo masažą, išjudinimą, minkštųjų audinių terapiją, pratimus, duoda ergonominių patarimų.

Kineziologai tiki, kad patikimiausias būdas vengti nugaros skausmų – gerti daug vandens. Manoma, jog geriant mažiausiai po 6 stiklines vandens per dieną, nugaros skausmas sumažės. Daug dėmesio yra skiriama ir pilvo raumenims, nes manoma, kad esant apatinės nugaros dalies skausmui jie gali būti paveikti. Raumenims bei nugarai sustiprinti neurolimfinį masažą.

O štai osteopatai ieškos įvairiausių nugaros skausmo atsiradimo priežasčių, tokių kaip laikysenos ar stuburo paslankumo problemų. Skaudėti pradeda nukritus ir susitrenkus, iškrypus stuburui arba kai sutrinka kitų kūno dalių veikla. Osteopatai švelniais rankų judesiais ištaisys visokius stuburo, dubens ar galūnių iškrypimus, suteiks kūnui galimybę pasveikti.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai