Manovaikas.ltSveikata ir grožisSveikataŠeimos sveikata › Mėnesinių ciklas

Mėnesinių ciklas

+mano vaikas,

Mėnesinių ciklas, kitaip dar vadinamas moters ciklu, skaičiuojamas nuo pirmosios mėnesinių dienos iki kitų mėnesinių pradžios (iki jų pirmosios dienos, pastaroji – kitų mėnesinių pradžia). Ciklo trukmė yra 26-30 dienų. Tačiau subrendusios moters ciklas dar bus normalus, kai kartosis kas 22 ar 35 dienas.

Pile of Tampons

Taigi dabar trumpai apibūdinsiu vidutinės trukmės (28 dienų) lytinio ciklo tarpsnius:

1-5 dienos – mėnesinės arba menstruacijos.

6-13 dienos – gimdos gleivinės atsinaujinimas ir vešėjimas. Periodo pabaigoje sudaromos kuo geresnės sąlygos apvaisinti, spermatozoidams pasiskirstyti ir judėti: gimdos kaklelio erdvė plečiasi, gausėja skystų gausių gleivių.

14 diena – ovuliacija. Apytiksliai parą prieš arba per ovuliaciją šiek tiek sumažėja kūno temperatūra (0,2 – 1,4 °C). Ovuliacijos metu būna stiprus lytinis potraukis, nes netrukus kiaušinėlis bus palankiausioje apvaisinimo būklėje. Tai didžiausia tikimybė, kada moteris gali pastoti.

15-20 dienos – didžiausias išvešėjimas ir sekrecijos pradžia. Ruošiama gimda apvaisintam kiaušinėliui priimti. Po ovuliacijos kiaušinėlis yra stumiamas kiaušintakiu 4-6 paras ir tuomet, šio periodo pabaigoje, įkrenta į gimdą.

20-28 dienos – sekrecija. Jeigu kiaušinėlis neapvaisinamas, dažniausiai 20-21 dieną jis yra suardomas ir įsiurbiamas.

Tada prasideda kraujavimas – pirmoji kitų mėnesinių ciklo diena.

! Čia yra pateiktas vidutinės trukmės (28 dienų) lytinio ciklo aprašymas. Tačiau ciklo trukmė gali skirtis, todėl kiekviena moteris tūrėtų stebėti savo individualią ciklo trukmę. Todėl ovuliacijos diena gali skirtis.

Visą šį ciklą galima suskirstyti į du ilgesnius periodus. Pirmas periodas vadinamas folikuliniu (iki ovuliacijos ir po jos) laikotarpiu. Antras periodas vadinamas – liuteininė.

Todėl, jeigu norite pastoti, turėtumėte sekti savo mėnesinių ciklą. Ciklo pradžioje moteris dažniausiai yra nevaisinga, o artėjant ovuliacijai prasideda vaisingos dienos. Tačiau liuteininiu laikotarpiu moteris dažniausiai pastoti negali.

Taigi, jeigu ruošiatės pastoti ir norite daugiau sužinoti apie savo vaisingas dienas, išsamiau apie tai pasiskaitykite straipsnyje:
Vaisingų dienų nustatymas pagal kalendorių

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai