Manovaikas.ltSveikata ir grožisSveikataŠeimos sveikata › Grybelinis kojų susirgimas („atleto pėda“)

Grybelinis kojų susirgimas („atleto pėda“)

+mano vaikas,

Grybelinė infekcija paprastai plinta drėgnose vietose, pvz., persirengimo kambariuose ar baseinuose. Ši liga užsikrečiama, kai kojos nuolat prakaituoja, negali kvėpuoti, dažnai sušlapusios. Ten, kur drėgna – kojų tarpupirščiuose, oda išdžiūsta ir niežti. Galiausiai pažeista oda ima luptis. Infekcija kartais išplinta į nagus. Nuo šio susirgimo kenčia vyresnio amžiaus vaikai.

Two girls wading in swimming pool

Ką daryti?

Leiskite vaikams vaikščioti basiems ar avėti avalynę, netrukdančią kojoms laisvai kvėpuoti, bei medvilnines kojines. Nuprausę kojas, sausai jas nušluostykite, ypač tarpupirščius. O jeigu Jūsų vaikas grybeliu jau užsikrėtė, tuomet dažnai plaukite grindis, neleiskite naudotis bendrais rankšluosčiais, kad infekcija neplistų.

Gydymas

Tradicinės kinų medicinos specialistai patartų gerti vaistažolių mišinio imuninei sistemai gerinti, kad ji padėtų įveikti infekciją. Taip pat mirkyti kojas inde su karštu vandeniu, į jį įlašinus 575 ml acto ir sutrynus dvi skilteles česnako, kuris turi priešgrybelinių savybių. Procedūra reikia tęsti 20-25 minutes ir kartoti kasdien, kol grybelis pranyks.

Gydymas vaistažolėmis. Žolininkai rekomenduotų gydyti auksašakne, turinčia antibakterinių ir antivirusinių savybių. Jos pusę šaukštelio įberkite į puodelį karšto vandens ir palikite 5-10 min. pastovėti. Paskui šį mišinį supilkite į dubenį šilto vandens ir jame mirkykite kojas 5 min. Jums gali padėti ir medetkų kremas, gydantys grybelį.

Aromaterapija. Grybelinis kojų susirgimas gali būti gydomas įvairiausiais eteriniais aliejais. Arbatmedžio aliejus stabdo grybelinę infekciją. Levandos – skatina naujos odos augimą. Snapučio aliejus naudingas odai, turi valomųjų savybių.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai