Manovaikas.ltSveikata ir grožisGrožisVeido priežiūra › Grožio procedūros veidui

Grožio procedūros veidui

+mano vaikas,

Ne visada turime laiko eiti į grožio salonus, tačiau skirti laiko grožio procedūroms galima ir namie. Kad atšilus orams jaustumėtės gerai, pateiksiu keletą grožio patarimų, kaip galima greitai ir efektyviai atgaivinti savo veido odą.

Woman Washing Face

Šviesinkite juodus paakius

Paakių oda pajuosta ne tik nusilpus imunitetui ar sergant kokia nors lėtine liga, bet ir pervargus, sutikus odos ląstelių deguonies apykaitai, dėl piktnaudžiavimo rūkalais. Paakiai gali pajuosti ir didesnę dienos dalį praleidžiant blogai vėdinamoje patalpoje.

Naminiai būdai:

  • Paakių oda paskaistės, jeigu rytą, nusipraususi veidą šiltu vandeniu, apie minutę ant užmerktų vokų liesite vėsią liepų žiedų ištrauką (tai skatina kraujotaką).
  • Juodus ratilus aplink akis šviesina žalių bulvių kompresai. Sutarkuokite nedidelę nuskustą bulvę ir sumaišykite su keliais šlakeliais pieno. Košele aptepkite du vatos diskelius ir 5-7 minutėms uždėkite ant užmerktų vokų. Nuėmusi nuprauskite vėsiu vandeniu.

Balinkite pigmentines dėmes

Pasak specialistų, pigmentinių dėmių neretai randasi dėl medžiagų apykaitos sutrikimų, vidaus organų ligų, kai kurių medikamentų poveikio. Dabar vis daugiau žmonių pigmentinių dėmių įgyja dėl mechaninių priežasčių, UV spindulių, cheminių medžiagų poveikio.

Kadangi visiškai atsikratyti pigmentinių dėmių neįmanoma, norint išvengti tolesnės odos pigmentacijos, svarbiausia yra pašalinti pagrindinę ją sukeliančią priežastį. Net jeigu to padaryti neįmanoma, pigmentines dėmes galima šviesinti tinkamai parinkta kosmetika ir specialiomis procedūromis.

Naminiai būdai:

  • Pigmentinėms dėmėms šviesinti pasiruoškite šviežių petražolių sulčių: žoleles susmulkinkite, ištrinkite mediniu šaukštu, sudėkite į marlę ir išspauskite sultis. Jomis patepkite pigmentines dėmes, po 15 min veidą nusiprauskite šiltu vandeniu arba pienu.
  • Ant pigmentinių odos vietų galite dėti su vandeniu skiestų šviežių citrinų sulčių kompresus.
  • Dėmėmis nusėtą veidą taip pat galite prausti beržų sula.

Skaistinkite papilkėjusį veidą

Papilkėjusi veido oda neretai išduoda poilsio stygių, piktnaudžiavimą rūkalais ar alkoholiu. Veidas sveiką spindesį praranda ir nuolat patiriant stresą, sulėtėjus kraujotakai. Jei reguliariai nešveisite veido specialiais preparatais, ilgainiui veidas ne tik papilkės, bet ir ims šerpetoti, oda prastai sugers veikliąsias odos priežiūros priemonių medžiagas.

Naminiai būdai:

  • Specialiose formelėse užsišaldykite perpus su virintu vandeniu skiestų natūralių vaisių sulčių. Į nosinaitę įvyniotu leduku rytais ne ilgiau kaip 20-30 sekundžių masažuokite veido odą.
  • Du kartus per savaitę veido odą palepinkite šviežių agurkų kauke: nuluptą agurką susmulkinkite, patrinkite mediniu šaukštu, įpilkite kelis šlakelius pieno ir išmaišykite.

Lyginkite raukšles

Odos senėjimą lemia ir genai, ir išoriniai veiksniai. Vienas pagrindinių – saulės spinduliai ir nepakankama odos priežiūra. Veido oda sparčiau glemba ir nuolat patiriant stresą, be saiko kaitinantis soliariume.

Naminiai būdai:

  • Raukšlėtai odai naudinga medaus kaukė. Lygiomis dalimis sumaišykite skystą medų ir miltus, įpilkite šlakelį pieno, kad gautumėte košelę. Ja aptepkite veidą, po 15 min kaukę nuplaukite šiltu vandeniu.
  • Raukšlėtą veidą tinka prausti medumi pasaldintu distiliuotu vandeniu, taip pat perpus skiestu su šviežiomis agurkų sultimis.

Naikinkite spuogelius

Paprastųjų spuogų dažniausiai ant veido randasi dėl hormonų pusiausvyros sutrikimo, pvz., per brendimą ar prieš menstruacijas. Jų formavimąsi neretai nulemia ir genetiniai faktoriai, odos ragėjimo sutrikimas, plauko folikule esančių mikroorganizmų veikla.

Naminiai būdai:

  • Rausvų spuogelių nusėtai odai raminti tik rožių losjonas. Saują rožių užplikykite puse stiklinės verdančio vandens. Po 20 minučių perkoškite, įvarvinkite šlakelį citrinų sulčių, įdėkite šaukštelį skysto medaus ir išmaišykite.
0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai