Manovaikas.ltŠeima ir namaiŠeima ir santykiaiŠeimos psichologija › Kaip derėtų pristatyti naują šeimos narį?

Kaip derėtų pristatyti naują šeimos narį?

+mano vaikas,

Kai tik sužinote, kad laukiatės naujo vaikelio apie jį iškart skubate pranešti vyrui, giminėms, pažįstamiems, draugams. Tačiau nepamirškite, kad naująjį šeimos narį reikėtų pristatyti ir savo vaikui. Taigi pateikiu keletą patarimų, kaip tinkamai derėtų pristatyti būsimą savo vaikelį. Tikiuosi šie patarimai jums bus naudingi.

Girl Kissing Baby Sister

Laukdamasi vaikelio, kalbėkite su savo mažyliu apie greitai į pasaulį ateisiantį broliuką ar sesutę. Pasakykite vaikui, kad gimus naujam vaikui padaugės rūpesčių ir kad mamai gali reikėti pagalbos. Pratinkite vaikelį prie minties, kad jis jau bus ne vienintelis vaikas.

Kol būsite ligoninėje, palikite vaiką su tais žmonėmis, kurios jis gerai pažįsta, kad vaikas jaustųsi saugus. Geriausia būtų palikti vaiką su tėčiu, močiute ar labai artimais žmonėmis.

Jūsų vaikas turėtų aplankyti jus ir naujagimį ligoninėje. Šiuo laikotarpiu pasistenkite mažyliui skirti daugiau dėmesio, galite net kažką padovanoti, kad sušvelninti esamą įtampą.

Naujagimio lankytojai pirmiausia turėtų pastebėti jūsų mažylį. Juk visi maži vaikai laiko save pagrindiniu dėmesio centru.

Nors esate pavargę ir esate pasinėrę į rūpinimąsi naujagimiu, pasistenkite vienodai dėmesio skirti abiems vaikams. Jeigu vaikas pajaus, kad juo mažiau rūpinamasi, jis gali pradėti elgtis tikrai bjauriai. Visais būdais stengsis atkreipti į save dėmesį, jis gali netgi pradėt pavyduliauti mažajam.

Nors šiuo laikotarpiu mamos būna labai jautrios ir visos jų mintys sukasi tik apie naujagimį, jokiu būdu negalima leisti, kad mažylis imtų jausti naujagimiui priešiškumą. Todėl, jeigu vienu metu jūs myluosite naujagimį, o barsite mažylį, galite sukelti nesveiką konkurenciją.

Tėveliams pasirinkus teisingą taktiką, dauguma vaikų priima broliuko ar sesutės atėjimą į pasaulį be menkiausio pasipriešinimo. Būna ir taip, kad vaikai iš pradžių gerai priima naują šeimos narį, bet kai kūdikiui sukanka maždaug 6 mėnesiai, atsiranda trintis.

Galite būti tikri, kad dauguma mažylių su naujagimiais sutars gerai, jeigu jūs, tėveliai, elgsitės protingai. Taigi naujuosius savo šeimos narius vaikams pristatykite atsargiai ir abiems rodydami tiek pat dėmesio. Taip bus visiems daug paprasčiau.

Taigi naujuosius savo šeimos narius vaikams pristatykite atsargiai ir abiems rodydami tiek pat dėmesio. Taip bus visiems daug paprasčiau.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *