Manovaikas.ltŠeima ir namaiŠeima ir santykiaiSantuoka › Vestuvių prietarai

Vestuvių prietarai

+mano vaikas,

Sakoma, kad iš paslaptingų ženklų prieš vestuves galima spėti, ar jaunavedžiams seksis. Taip pat kalbama, jog pranašingų smulkmenų reikia paisyti. Ir jeigu bliga lemiančių ženklų labai daug, gal tai ženklas, kad tekėti nereikia? Taigi trumpai papasakosiu apie vestuvių prietarus jaunosioms.

Bride and groom kissing in car

Juodas katinas – geras ženklas

Nuotakai sutuoktuvių dieną visų svarbiausia visur žengti dešine koja, kitaip laukia nesusikalbėjimai ar barniai su antrąja puse. Vaivorykštės ir juodi katinai – nuostabiausi ženklai. Jei vestuvių metu po kojomis pasipainiojo juodas katinas, tai reiškia, jog su išrinktuoju gyvensi ilgai ir laimingai. Jei išvysi vaivorykštę – tavęs laukia linksmybės ir turtai. Jei kelią perbėgs kiaulė – lauk nemalonumų ir kiaulysčių. Blogiausia vestuvininkams matyti laidotuvių eiseną – ligos ar išdavystės taip ir lips ant kulnų. Jei spyriojasi arkliai, neužsiveda arba sulūžta automobiliai – gresia bėdos.

Nepamesk sutuoktuvių žiedo

Jokiu būdu negalima pamesti vestuvinį žiedą – gresia meilės „išgaravimas“, skyrybos, nelaimingas atsitikimas ar net vieno iš sutuoktinių mirtis. Iškilmingos ceremonijos metu iš rankų išsprūdęs žiedas taip pat lemia prastas permainas – tą, kuris žiedą pametė ištiks nelaimė. Kuo toliau nurieda aukso žiedas – tuo didesnis nesklandumas laukia jaunavedžio.

Neslėpk, kad esi ištekėjus

Sakoma, jog tos, kurios mėgsta sutuoktuvių žiedą nusimauti ir slėpti jį kišenėje ar stalčiuje blogai baigia. Jos nevertina šeimyninių ryšių, progai pasitaikius kalbina kitus ir taip pritraukia nelaimes. Mistikos žinovai tvirtina, jog nuolat žiedą nešioti patartina bent iki pirmojo vaiko gimimo – tik tuomet jį nusiimti tampa nebe taip pavojinga. Jei žiedas nukrenta pats, jį nedelsiant reikia užsimauti.

Perlai lemia ašaras

Turtingi jaunavedžiai dievina vestuvinius žiedus su brangakmeniais. Įkomponuotas deimantas, safyras ar rubinas šeimyniniam gyvenimui neša sėkmę. Tačiau gražieji perlai laimingos santuokos nelemia – jie pranašauja ašaras.

Naudotas nuometas – geresnis

Vestuvių dieną laimę ir vaisingumą lemia naudotas nuometas, ypač jei jis merginai atiteko kaip šeimyninė relikvija arba pasiskolintas iš puikiai gyvenimą susitvarkiusios moters. Nepatariama prisisegti nuometo ir gerėtis juo veidrodyje iki vestuvių ryto – bus nelaiminga santuoka, jaunikis paliks prie altoriaus arba net mirs. Kad nesuirtų vestuvės, daug nuotakų iškilmių drabužį apsirengia ir nuometą prisisega tik paskutinę akimirką, o į veidrodį žvilgteli tik prieš pat išeidamos.

Vestuvinė suknelė

Kadangi su šia suknele įžvelgti į naują gyvenimo etapą, kiekviena jos detalė turi būti visiškai nauja, dar neskalbta. Tradicijos tvirtina, kad tarp kitų nuotakos daiktų turi būti vienas senas ir vienas pasiskolintas daiktas. Senovinis prietaras neleidžia pačiai siūdintis suknelės, nors ir pati esi siuvėja.

Spalvos

Labai svarbi nuotakos rūbų spalva. Laimingiausia yra balta spalva, taip pat pilkai sidabrinė, žydra, rožinė ir auksinė spalvos. Niekur neturėtų būti juodos spalvos. Žalia spalva laikoma nelaiminga, nes asocijuojasi su fėjomis, kurios mėgsta iškrėsti kvailysčių ir nepagaili net jaunikių. Todėl kai kuriuose kraštuose rengtis žaliai drausdavo net svečiams. Ruda reiškia vyro nepajėgumą pasiekti gyvenime gerovės ir turto, geltona – priesaikų sulaužymą, o alyvinė – liūdesį.

Vestuvių pyragas

Didelis, skanus ir puošnus tortas – vaisingumo ir gerovės simbolis. Pagal tradiciją jį reikia kepti iš aukščiausios kokybės miltų ir pridėti kuo daugiau priedų – kad jaunavedžiai gyvenime nestokotų reikalingiausių daiktų. Pirmąjį gabalą visada atpjauna nuotaka, nes kitaip santuoka gali būti bevaikė. Jaunikio pareiga yra jai padėti, dažniausiai palaikyti už rankos, kai yra pjaunamas tortas. Supjaustyto pyrago turi paragauti kiekvienas svečias. Atsisakyti negalima net jei laikotės dietos, galima prišaukti nelaimės ir sau, ir jaunavedžiams.

Tai tik vestuvių prietarai. Tikėti jais ar ne – tai jau kiekvieno mūsų pasirinkimas. Visgi blogų ženklų linkiu kiekvienai nuotakai išvengti.

1 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *