Manovaikas.ltŠeima ir namaiŠeima ir santykiaiMeilės patarimai › Susilaikymas nuo sekso

Susilaikymas nuo sekso

+mano vaikas,

Intymiojo gyvenimo klausimai visada būna sudėtingi, nes į juos nėra vieno reikšmingo atsakymo. O tai kas tinka vienam žmogui, netinka – kitam. Taigi trumpai apie vyrų ir moterų susilaikymą nuo sekso – ir kaip tai veikia jų sveikatą.

Couple's feet

Susilaikymas – savaitė ar mėnuo?

Į šį klausimą atsakyti sudėtinga, nes skiriasi tiek žmonių temperamentas, tiek lytinė konstitucija. Todėl vienam ir savaitę be sekso sunku ištverti, o kitas galės ištverti ir kelis mėnesius. Be to, svarbu tai, kodėl žmogus negyvena lytinio gyvenimo – taip nori ar yra priverstas jo atsisakyti, tai sukelia fizinį ar dvasinį diskomfortą.

Taigi tiksliai nustatyti, koks laikotarpis be lytinių santykių jau yra susilaikymas, galima tik labai individualiai. Tačiau specialistai įsitikinę, kad sekso nebuvimas turi pasekmių: vyrams – fiziologinių, o moterims – psichologinių. Seksopatologai skiria dvi susilaikymo fazes: kankinančiąją, kai geidžiama pasimylėti, ir ramiąją, kai libido pamažu gęsta ir jį susigrąžinti ne visada lengva.

Kas vyksta moterų gyvenime?

Tyrimai rodo, kad ilgalaikis atsisakymas lytinių santykių moteriai gali grėsti rimtais negalavimais. Mat normaliais psichologiniai būsenai reikia patirti sekso malonumus ir orgazmą. To nepatirianti moteris pasidaro nervinga, ūmi, keičiasi jos charakteris. Kad taip neatsitiktų seksą galima pakeisti masturbacija. Tačiau moterys dažnai to atsisako. Senosios tradicinės medicinos vienišoms moterims netgi skiria vaistų susilaikymo pasekmėms išvengti.

Priverstinis susilaikymas lemia psichoemocinius pokyčius ir ilgainiui gali priversti moterį prie neurotinių reakcijų. Mokslininkai tiksliai negalėtų pasakyti, ar tai susiję su tuo, kad moteris negyvena lytinio gyvenimo, ar kad nesimylėdama ji nesąmoningai jaučiasi niekam nereikalinga. Dabar jau yra pripažįstama, kad netekėjusių moterų vaidingumo negalima sieti su sekso trūkumu, nes tai joms natūralu. Susilaikymo jos nepriima kaip netekties.

Fizinių kančių susilaikymas nesukelia ir jaunoms moterims, kurios dar tik pradeda lytinį gyvenimą. O štai laikui bėgant seksualiai subrendusiai moteriai gerokai sunkiau susitaikyti su seksualinio pasitenkinimo trūkumu. Tačiau ir vėlgi daug kas priklauso nuo temperamento.

Kas vyksta vyrų gyvenime?

Dėl vienokių ar kitokių priežasčių vyrai jaunystėje netekę malonumo gyventi lytinį gyvenimą, nors ir jausdami diskomfortą, didelės žalos dėl susilaikymo nepatiria. Jie turi visas sąlygas grįžti prie intymiųjų santykių.

Susilaikymas vyrams gresia erekcijos ir ejakuliacijos sutrikimais. Pasekmės priklauso nuo vyrų amžiaus ir nuo susilaikymo trukmės. Stipraus lytinio temperamento 25 metų vyrui bus sunku net porą savaičių atsisakyti intymiųjų malonumų, tačiau sekso stygius vargu ar turės kokių nors pasekmių. Sulaukus 30-35 metų, kelių mėnesių lytinio gyvenimo pauzė gali atsiliepti priešlaikine ejakuliacija ir erekcijos susilpnėjimu. Tačiau dažniausiai rimtesnių bėdų bus išvengta.

Sulaukus brandaus amžiaus priverstinis susilaikymas jau gali turėti rimtų pasekmių, o jei šis laikotarpis trunka ilgai, gali net paveikti vyro potenciją. Be to, kuo vyresnis vyras, tuo rimtesnės ir šios bėdos: reguliariai nesimylintis 40-metis dar gali atsipirkti priešlaikine ejakuliacija ar prostatitu, o 50-mečiui dviejų trijų mėnesių susilaikymas gali baigtis ir visiška impotencija.

2 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *