Manovaikas.ltŠeima ir namaiNamaiInterjeras › Vonių rūšys

Vonių rūšys

+mano vaikas,

Jeigu ruošiatės keisti vonios kambario interjerą, pagrindinis dalykas, ką reikėtų padaryti, tai – išsirinkti vonią. Vonių rūšys yra: akrilinės, plieninės ir ketaus. Taigi toliau trumpai aptarsime šių vonių privalumus ir trūkumus. Tikimės, tai padės jums apsispręsti kokią vonią pasirinkti.

Bathtub

Akrilinės

Šios šiuolaikiškos vonios vienos populiariausių. Dėl to, kad yra lengvos, gana tvirtos, neslidžios, o jų paviršius dailiai žvilga. Iš akrilo lakšto pagamintos vonios ilgai išlaiko pastovią vandens temperatūrą, jas galima valyti daugeliu skystų buitinių chemikalų. Nors daugelį pirkėjų labiausiai vilioja beribė šios rūšies vonių formų ir funkcijų įvairovė, renkantis akrilinę vonią, vertėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos jų trūkumus.

Visų pirma akrilis yra minkštesnis nei emalis, greičiau susibraižo, todėl akrilinių vonių negalima šveisti aštriais šepečiais, nepatartina jose maudyti ir augintinių su aštriais nagučiais. Arklinėje vonioje taip pat nereikėtų mirkyti skalbinių, nes kai kurių rūšių chemikalai gali pažeisti akrilo sluoksnį. Visgi subraižytą akrilinę vonią galima atnaujinti šlifavimo popieriumi ir specialiu poliruokliu.

! Prastos kokybės akrilinė vonia, veikiama didelio svorio ar pernelyg karšto vandens, gali deformuotis ar įtrūkti. Taigi, rinkdamiesi tokią vonią, pasidomėkite iš kokio akrilio ji pagaminta, atkreipkite dėmesį į sienelių storį – jos turėtų būti ne plonesnės nei 6 mm. Svarbu tai, kad vonia būtų padengta storu stiklo plastiko sluoksniu arba apipurkšta plastiku iš poliuretanų serijos.

Plieninės

Tokios vonios – pagamintos iš specialiu emaliu padengtų plieno lakštų. Nors pastovios vandens temperatūros taip ilgai kaip akrilinės vonios neišlaiko, jos nuo karšo vandens greičiau įkaista. Kadangi emalio sluoksnis yra vienalytis, tokios vonios nesibraižo, nekeičia spalvos ir yra atsparios daugeliui buityje naudojamų chemikalų.

Tačiau, plieninės vonios, leidžiant į jas vandenį, ne itin maloniai braška, yra gana sunkios, todėl atsigabenti jas į būstą reikia papildomų pastangų.

Plieninių vonių galima įsigyti ir neslystančiu paviršiumi, taip pat padengtų specialia jų priežiūra palengvinančia danga. Šiuolaikiškoms plieninėms vonioms suteikiama net trisdešimties metų garantija.

Ketaus

Tai visiems nuo senų laikų pažįstamos sunkios ilgaamžės vonios, dar esančios daugelio iš mūsų namuose. Pagal naujausias technologijas pagamintos ketaus vonios kiek lengvesnės nei tarybinių laikų gamybos, jų sienelės plonesnės, viršutinis emalio sluoksnis lygesnis ir atsparesnis rūdims.

Nors tokioje vonioje tyvuliuojantis vanduo vėsta lėtai, taip pat lėtai sušyla ir vonios paviršius. Pasitaiko, kad net ir storas emalio sluoksnis neatlaiko smūgių aštriais kietais daiktais. Ketaus vonių svoris gali siekti net 120 – 150 kilogramų.

1 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *