Manovaikas.ltNėštumo laikotarpisNėštumo planavimas › Vaisingų dienų nustatymas pagal kalendorių

Vaisingų dienų nustatymas pagal kalendorių

+mano vaikas,

Moters gebėjimas pastoti, lyties organų bei viso organizmo pasiruošimas „galimam” nėštumui kartojasi cikliškai. Moteris gali pastoti tik tam tikromis mėnesinių ciklo dienomis, kurios vadinamos vaisingomis dienomis.

Tokį kalendorinį vaisingų ir nevaisingų dienų nustatymo metodą pasiūlė du mokslininkai – Ogino ir Knausas.

Vaisingų dienų nustatymas pagal kalendorių

Bet geriau pakalbėkime apie patį metodą. Norint žinoti savo vaisingas dienas turėtumėte nuolat žymėti kalendoriuje mėnesinių dienas ir tada po tam tikro laiko, po pusės ar metų, galėsite išsiaiškinti ciklų trukmę, spręsti ar jie reguliarūs ar ne. Tuomet bus galima spėti apie vaisingas dienas, tačiau tik apytiksliai.

Didžiausia tikimybė yra pastoti ovuliacijos metu. Ji dažniausiai būna mėnesinių ciklo viduryje – 13-15 ciklo dieną (jeigu ciklo trukmė vidutinė – 26-30 dienų). Taigi ovuliacija vidutiniškai trunka vieną parą, tačiau taip būna ne visuomet.

Vidutinės trukmės, reguliaraus mėnesinių ciklo vaisingos dienos nustatomos palyginti tiksliai. Tačiau net ir tokio ciklo ovuliacija gali įvykti ne tik 13-15 dienomis, bet kartais ir 12 arba net 17 ciklo parą.

Kadangi sėkla moters lytiniuose takuose esti veikli kelias paras, tai nuo ovuliacijos dienos reikėtų atimti dar 3-4 dienas, o po jos pridėti – 1-2 dienas. Vadinasi, vaisingų dienų galima tikėtis net nuo 8 iki 19 ciklo dienos. Ovuliacija būna kartais nenuspėjama, todėl moteris gali pastoti 7 dienos prieš spėjamą ovuliaciją bei 3 paros po jos.

Visgi mažiausia tikimybė, kad kiaušinėlis bus apvaisintas, yra prieš pat mėnesines, jų metu bei keletą dienų po mėnesinių! Tačiau ši taisyklė tinka tik tuomet, jeigu mėnesinių ciklas itin reguliarus, t.y. pasikartoja nuolat tais pačiais laiko tarpais. Kartais net ir tuomet moteris gali pastoti per „nevaisingas” dienas, nes ovuliacija gali įvykti visiškai netikėtu ciklo metu.

Jeigu reguliarus mėnesinių ciklas būna labai ilgas ar labai trumpas, tada ovuliacija įvyksta netiksliai ciklo viduryje. Kadangi neatsižvelgiant i ciklo trukmę, laikotarpis po ovuliacijos beveik visuomet yra vienodas – 12-14 dienų (labai retai būna 10 ar 16 dienų). Todėl nesvarbu koks ciklas, didžiausia tikimybė pastoti turėtų būti likus 12-14 dienų iki kitų mėnesinių (nepamirškite, jog reikėtų atimti 3-4 bei pridėti 1-2 dienas). Vis dėl to kartais moters vaisingos dienos būna nenuspėjamos.

Nereguliaraus mėnesinių ciklo vaisingų dienų nustatymas yra netikslus, labiau teoriškas…

Taigi norint apskaičiuoti vaisingas dienas Jūs turite žymėti savo mėnesinių ciklą apie metus ir tada apskaičiuoti ilgiausio bei trumpiausio ciklo trukmę:

  1. Iš trumpiausio ciklo reikėtų atimti 20;
  2. Iš ilgiausio ciklo reikėtų atimti 10.

Pirmasis skaičius bus pirmoji vaisinga diena, skaičiuojant nuo paskutiniųjų mėnesinių pradžios (pirmosios dienos). O antras skaičius – tai paskutinioji vaisinga diena.

Pateikiamas pavyzdys, kad būtų lengviau susigaudyti, kas buvo prieš tai aprašyta Pvz. Trumpiausias ciklas buvo 26 dienų, o ilgiausias – 32. Tada:

  1. 26-20=6;
  2. 32-10=22.

Reiškias vaisingos dinos turėtų būti nuo 6 iki 22 mėnesinių ciklo dienos, skaičiuojant nuo paskutiniųjų mėnesinių pirmosios dienos.

Šis metodas visiškai netinkamas, jeigu ciklas ypač nereguliarus!

104 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai