Manovaikas.ltNėštumo laikotarpisNėštumo planavimasNegaliu pastoti › Nevaisingumas ir jo priežastys

Nevaisingumas ir jo priežastys

+mano vaikas,

Kadangi šias laikais vis daugiau porų sunkiai susilaukia vaiko, pakalbėsiu apie nevaisingumą ir jo pagrindines priežastis. Nevaisingumas – tai negalėjimas pastoti. Tai sunki, dažnai netikėta daugelio sutuoktinių gyvenimo krizė.

Woman Holding Pregnancy Test While Man Watches

Šeima yra laikoma nevaisinga, kai moteris reguliariai lytiškai gyvendama ir nevengdama nėštumo nepastoja per vienerius metus. Apie 40% visų nevaisingumo atvejų yra aiškinama mažu spermatozoidų kiekiu vyro spermoje arba mažu spermatozoidų judrumu. Apie 40% visų atvejų yra aiškinama moters ovuliacijos sutrikimais, kiaušintakių nepraeinamumu arba gimdos patologija. 10% visų atvejų atsakomybė tenka keliems faktoriams, o kitų 10% priežastys yra nežinomos.

Pirminis nevaisingumas – kai moteris praeityje nebuvo pastojusi ir metus sutuoktiniams nenaudojant jokių kontraceptinių priemonių, nepastoja. Antrinis nevaisingumas – kai moteris negali pastoti, nors anksčiau ir buvo pastojusi, nesvarbu, kaip nėštumas pasibaigė: persileidimu, nėštumo nutraukimu, priešlaikiniu, normaliu gimdymu ar buvo negimdyminis nėštumas. Viena iš 6 vaisingo amžiaus porų turi pastojimo problemų arba su savo pirmuoju, arba su antruoju kūdikiu. O daugiau nei 50% visų porų kreipiasi pagalbos dėl nevaisingumo, kol galiausiai moteris vis teik pastoja. Jei abejojate dėl savo vaisingumo, greičiau raskite šios srities specialistą, kuris yra studijavęs nevaisingumo problemas. Jei gydytojo nuomonė Jūsų netenkina, susižinokite kito specialisto nuomonę.

Nevaisingumo priežastys būna tokios:

  • vyresnių kaip 30 metų moterų vaisingumas sumažėja. Tačiau vyresnis amžius dar nereiškia, kad turite problemų pastoti, nes daug moterų savo trečiame ir ketvirtame dešimtmetyje susilaukia vaikų.
  • lytiniu keliu plintančios ligos, kuriomis sergama vis dažniau, taip pat komplikuoti abortai bei abortai, po kurių nebuvo tinkamai rūpinamasi moters sveikata irgi gali trukdyti moters vaisingumui.
  • kontraceptinės priemonės, tokios kaip intrauterinės spiralės, gali sukelti dubens organų uždegimus, po kurių gali likti sąaugų, turinčių poveikį vaisingumui.
  • aplinkos ir pramonės gaminių toksiškumo didėjimas gali paveikti vyrų ir moterų organizmą.
0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *