Manovaikas.ltNėštumo laikotarpisNėštumasNėštukių bėdos › Nėščiųjų kursai

Nėščiųjų kursai

+mano vaikas,

Dauguma nėščiųjų, ypač tos, kurios laukiasi pirmagimio, nori tinkamai pasirengti gimdymui. Tam yra skirti nėščiųjų kursai, kurie yra labai naudingi būsimiems tėveliams. Todėl čia aptarsime, kokia yra šių kursų paskirtis, kaip išsirinkti, kokius kursus lankyti ir kokios būna nėščiųjų kursų rūšys.

Pregnant women meditating

Lankydamos kursus sužinosi daug naudingos informacijos apie tai, kokie fiziniai ir dvasiniai pokyčiai vyksta nėštumo metu. Todėl būsite pasirengusios į gimdymą žiūrėti ramiai ir nesunkiai pakelti gimdymo skausmus. Būsimas tėvelis taip pat gaus daug naudingų ir reikalingų žinių. Neretai kursus lankančios nėščiosios susidraugauja ir palaiko viena kitą. Prieš nuspręsdamos, kokius kursus lankyti, pasikalbėkite apie tai plačiau su kursų instruktoriais, kad sužinotumėte, ką jie siūlo.

Nėščiųjų kursų paskirtis

Nėščiųjų kursuose yra suteikiama informacija apie gimdymo procesą, mokoma atsipalaidavimo technikos, kuri padeda įveikti gimdymo skausmus, papasakojama apie įvairius gimdymo metodus, skausmo slopinimo priemones, padedama pasiruošti naujagimio priežiūrai. Kursuose yra rodomi vaizdo įrašai, susiję su gimdymo procesu ir įvairiais gimdymo metodais.

Daugiausia specialius užsiėmimus pradeda lankyti 6 ar 7 mėnesį nėščios moterys. Tačiau kai kuriuose kursuose teikiama patarimų, kurie yra naudingi ir ankstyvajame nėštume. Jose pasakojama apie gemalo vystymąsi, sveiką mitybą, mokoma specialių patarimų. Jeigu lankysite kursus ligoninėje, kurioje ruošiatės gimdyti, smulkiau sužinosite, kokias medicinines priežiūros paslaugas teikia ši gydimo įstaiga.

Į daugelį nėščiųjų kursų lankytis yra kviečiami abu būsimojo vaikučio tėveliai. Tačiau jeigu gyvenate be vyro arba jūsų draugas negali arba nenori kartu su jumis lankyti kursų, galite į juos vaikščioti viena arba su kokiu nors artimu draugu ar giminaičiu, kuris norėtų būti šalia per jūsų gimdymą.

Kokius kursus lankyti?

Kiekvienam sprendimui priimti reikia laiko, todėl pasilikite laiko, kad apgalvotumėte, kokius nėščiųjų kursus jums geriausia lankyti. Kursus paprastai veda akušerės sveikatos centruose, poliklinikose ar ligoninėse – tiek privačiuose, tiek valstybinėse. Nėščiųjų kursus rengia valstybinės ir visuomeninės organizacijos, privatūs konsultantai. Kursus geriausia lankyti arba arčiau darbovietės (taip lengviau planuosite savo laiką), arba šalia namų (taip galite susipažinti su savo kaimynais).

Kai jau būsite apsisprendusios, kokius kursus lankyti, iš anksto į juos užsirašykite, nes atėjus laikui lankyti gali juose nelikti vietų. Užsiėmimai paprastai vyksta apie dvi valandas kartą per savaitę ir trunka jie apie 8-10 savaičių. Nėščiųjų kursų programą geriausia yra išeiti maždaug 4 savaitės prieš numatomą gimdymą.

Nėščiųjų kursų rūšys

Yra kelios nėščiųjų kursų rūšys. Be tradicinių nėščiųjų kursų galima mokytis jogos ar mankštos, skirtos nėščiosioms. Yra tokių kursų, kurie skirti alternatyvius gimdymo būdus pasirinkusioms ar tam tikra pasaulėžiūros sistema besivadovaujančioms moterims. Jokie kursai negali išmokyti pagimdyti visiškai be skausmo, tačiau jose galima išmokti atsipalaidavimo technikos, kuri palengvintų kančias vartojant kuo mažiau medikamentų. Geriausia neapsiriboti viena metodika – dauguma nėščiųjų kursų supažindina su įvairiomis efektyviomis atsipalaidavimo ir gyvenimo filosofijos sistemomis.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai