Nėštumo požymiai

+mano vaikas,

Kad pastojote, galite pamatyti iš daugybės požymių. Tačiau ne visi iš jų yra pastebimi iš karto. Kartais pasijutusi nėščia moteris negali konkrečiai apibūdinti pakitusios savo būklės. Pirmas ryškus ir rimtas nėštumo požymis yra išnykusios mėnesinės, ypač jei jos buvo reguliarios. Aišku yra ir daugiau ankstyvų nėštumo požymių, tokių kaip: dažnesnis šlapinimasis, padidėjusios jautresnės krūtys.

Cheerful pregnant woman leaning against glass wall

Kad būtų aiškiau, kelis nėštumo požymius plačiau apibūdinsiu:

Išnykusios mėnesinės. Per mėnesines pasišalina viršutinis gimdos gleivinės sluoksnis, kuris susidaro tam, kad gimdoje galėtų įsitvirtinti apvaisintas kiaušinėlis. Todėl išnykusios mėnesinės gali būti nėštumo požymis.

Krūtų pokyčiai. Organizme padidėjus progesterono, krūtys apsunksta, tampa jautresnės. Gali truputi patamsėti speneliai.

Jautresnė uoslė. Pastojus kartais iki šleikštulio padidėja jautrumas aštriems kvapams, dažnai cigarečių dūmams ar tam tikro maisto kvapui.

Padažnėjęs noras šlapintis. Hormonas relaksinas atpalaiduoja šlapimo pūslės raumenis, organizme padaugėja skysčių, todėl ir išsiskiria daugiau šlapimo.

Pykinimas. Organizmui padaugėjus chorioninio gonadotropino, gaminasi daugiau skrandžio rūgščių. O kadangi yra padidėjęs uoslės jautrumas, rytais gali pykinti.

Skonio pokyčiai. Dėl pakitusios hormonų veiklos kai kurių valgių skonis gali tapti nemalonus, burnoje gali atsirasti metalo prieskonis. Dažnai tam tikro maisto norisi kaip niekada anksčiau.

Nuovargis. Spartus placentos ir gemalo vystymasis gali sukelti nuolatinį nuovargį.

Gausesnės makšties išskyros. To priežastis yra hormoniniai pokyčiai.

6 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai