Manovaikas.ltNėštumo laikotarpisNėštumasAš nėščia! Ko laukti? › Lengvi nėščiųjų negalavimai

Lengvi nėščiųjų negalavimai

+mano vaikas,

Skirtingais nėštumo periodais dauguma moterų patiria vienokių ar kitokių negalavimų. Rūpinantis savo sveikata, daugelis šių negalavimų nesukelia didelių problemų, nors jokių nepatogumų dėl savo būklės nepatiria tik nedaugelis nėščiųjų. Kartais negalavimai gali būti rimtesnių sveikatos sutrikimų požymis, taigi jei kas nors neaišku arba savijauta nepagerėja ėmusis įprastų priemonių, reikėtų pasitarti su gydytoju ar akušere.

Pregnant Woman's Stomach

Įvairūs skausmai

Dažnai maudžia, paskauda sąnarius, nes dėl hormonų veiklos atsipalaiduoja sąnarių raiščiai, augantis vaisius juos tempia.

Taip pat skausmus šonkaulių srityje sukelia didėjanti ir juos spaudžianti gimda. Šį skausmą galite sumažinti iškėlus rankas virš galvos.

Nugaros skausmai

Nugarą gali skaudėti įvairiais nėštumo periodais, tačiau daugiausia nugaros skausmai vargina paskutines penkias nėštumo savaites. Skausmų priežastis – dėl hormonų veiklos atsipalaidavę dubens sąnariai ir raiščiai, nes taip organizmas ruošiasi gimdymui. Taip pat nugaros raumenų pertempimas dėl augančio vaisiaus pasikeitus nėščiosios svorio centrui. Jei nugaros skausmas stiprus, pasakykite apie tai gydytojui ar akušerei – tai gali būti inkstų uždegimo požymis.

Kad nevargintų nugaros skausmai, įvairius daiktus nuo žemės kelkite tik atsipūtusios ar atsiklaupusios, nekilnokite sunkių daiktų. Sėdėdamos juosmenį paremkite pagalvėle, stovėti stenkitės tiesiai. Reikia avėti žemakulnius batus.

Jei kankina nugaros skausmas, ant skaudamos vietos uždėkite šiltą ar šaltą kompresą, daugiau gulėkite. Padeda ir masažas bei specialūs pratimai, kuriuos gali nurodyti jūsų gydytojas, akušerė ar fizioterapeutas. Taip pat įveikti nugaros skausmus padeda jogos pratimai.

Išsiplėtusios venos

Kojų venos gali išsiplėsti dėl padidėjusio svorio bei hormonų poveikio. Net nežymiai išsiplėtus venoms gali skaudėti, mausti kojas. Kad išvengtume šio negalavimo, ilgai nestovėkite, kai tik galite, sėdėdamos aukščiau pasidėkite kojas. Padeda ir elastinės kojinės – jas apsimauti reikia iš ryto dar neatsikėlus iš lovos.

Retesniais atvejais išsiplečia išorinių lyties organų venos. Jei vargina šis negalavimas, patartina miegoti lovoje truputį pakeltu kojūgaliu, kad būtų mažiau spaudžiamos genitalijos.

Patinusios pėdos ir čiurnos

Edemos – pėdų ir čiurnos sąnarių tinimo priežastis yra nėštumo metu labiau besikaupiantys skysčiai. Kojos labiau sutinsta baigiantis dienai, tai pat karštu oru. Norėdamos, kad pėdos ir čiurnos mažiau tintų, darykite pėdų sukimo pratimus, stenkitės ilgai nestovėti ir nesėdėti, mūvėkite stangrias kojines, avėkite patogius batus ir kuo dažniau ilsinkite kojas.

Jeigu tinsta rankos, veidas, kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti preeklampsijos (traukulių priepuolio) požymis.

Niežulys

Vėlyvu nėštumo periodu dažnai niežti išsitempusią pilvo odą. Patepkite pilvą kremu sausai odai ar kalamino tirpalu, prausdamosi suerzintos odos nemuilinkite. Dėvėkite lengvus natūralaus pluošto drabužius – šaltu oru geriau apsivilkti keletą lengvesnių drabužių vieną ant kito. Venkite pilvą aptempiančių, pvz., lykros pluošto drabužių. Retais atvejais itin stiprus niežulys ir pageltusi oda gali būti kepenų veiklos sutrikimo požymis – tada reikia kreiptis į medikus.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai