Manovaikas.ltNėštumo laikotarpisNėštumasAš nėščia! Ko laukti? › Kaip saugotis persileidimo?

Kaip saugotis persileidimo?

+mano vaikas,

Pastojimas sukelia tiek džiaugsmo, tiek nerimo. Moteris dažnai nerimauja dėl savo būsimojo vaikelio būklės, ypač bijo persileidimo. Todėl toliau bus pateikiami keli patarimai, kaip saugotis persileidimo. Svarbiausia yra laiku nustatyti savo nėštumą, kad galėtumėte keisti savo papročius ir pradėti dar labiau rūpintis savo sveikata.

Stuffed rabbit on top of pregnant woman's belly

  • Persileidimo reikia ypač saugotis nėštumo pradžioje, todėl pasijutusi nėščia turite atitinkamai pakeisti gyvenimo būdą. Gerai, jeigu planavote pastoti ir iš anksto laikėtės sveikos mitybos principų, reguliariai mankštinotės ir atsisakėte ydingų įpročių (rūkymas, alkoholio vartojimas). Tačiau jeigu tapote nėščia netikėtai, visa tai teks padaryti dabar.
  • Jei vėluoja mėnesinės, taip pat pastebėjote kitokius pirmuosius nėštumo požymius, pasidarykite šlapimo ar kraujo tyrimą, kuris galutinai parodys, ar iš tikrųjų esate nėščia.
  • Ar pastojote, galima pasitikrinti ir namuose nėštumo testeriu. Jų galima įsigyti kiekvienoje vaistinėje. Visgi galutiniai tyrimai atliekami moterų konsultacijose ar poliklinikose.
  • Gydytojo nurodymu gali būti daromas kraujo tyrimas, kurį atliekant kraujyje nustatomas chorioninio gonadotropino kiekis. Jo rezultatai yra tikslesni už šlapimo rezultatus. Kadangi šio hormono kiekis kinta nėštumo metu, tyrimas taip pat patikslina pastojimo datą ir leidžia numatyti datą, kada gimdysite.
  • Jeigu esate nėščia daugiau nei šešias savaites, be šlapimo ir kraujo tyrimo atliekama medicininė apžiūra. Apčiuopdamas gimdą per pilvą ir apžiūrėdamas ją iš vidaus, gydytojas nustato nėštumą pagal tokius požymius kaip gimdos padidėjimas ir suminkštėjimas.
4 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai