Cezario pjūvis

+mano vaikas,

Dažniausiai kūdikis yra pagimdomas natūraliu būdu, tačiau kai kuriais atvejais yra reikalingas Cezario pjūvis. Kartais Cezario pjūvį numatoma daryti iš anksto, jeigu nėščiąją prižiūrinčiam gydytojui tai atrodo būtina. Kitais atvejais būtinybė operuoti paaiškėja tik per patį gimdymą. Taigi toliau trumpai apie Cezario pjūvį.

Baby (0-1 months) stretching being held by parents

Cezario pjūvis gali būti daromas dėl šių priežasčių:

Būtina paspartinti vaikelio gimdymą, pavyzdžiui, pavojingai susilpnėjus vaisiaus širdies tonams, gimdyvei smarkiai kraujuojant arba sergant tokiomis ligomis kaip preeklampsija ar diabetas.
Vaisiaus padėtis yra netaisyklingoje padėtyje – kojų ar pečių pirmeiga.
Vaisius labai didelis, o mamos klubai labai siauri.
Neatsidarinėja gimdos kaklelis.
Esate nėščia dvyniais ar daugiau vaikų.
Sergate genitalijų herpesu (pūsleline), ir išeidamas pro makštį vaikas gali užsikrėsti.

Operacija

Trumpai apibūdinsiu Cezario pjūvio operaciją. Prieš operaciją nuskutami gaktos plaukai, kateteriu ištuštinama šlapimo pūslė, statoma lašelinė. Moteris gali rinktis bendrą narkozę arba injekciją į stuburą, kai lieka sąmonė ir nejautri tampa tik apatinė kūno dalis. Kritišku atveju, kai reikia skubiai operuoti, būtina bendra nejautra.

Pjūvis yra daromas pilvo apačioje, kūdikis išimamas arba rankomis, arba žnyplėmis. Patikrinus naujagimio būklę, jį gali palaikyti gimdyvės pagalbininkas arba pati mamytė, kol bus susiūtas pjūvis.

Būklė po operacijos

Po Cezario pjūvio skauda, traukia operuotą vietą. Šiuos negalavimus padės įveikti gimdyvę prižiūrintys medikai. Kad moteris greičiau atsigautų, gydytojai pataria kiek įmanoma greičiau keltis iš lovos ir pradėti vaikščioti. Darykite įvairius kvėpavimo ir kojų pratimus. Medikai reguliariai turi apžiūrėti, kaip gyja žaizda.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *