Manovaikas.ltLaisvalaikisŠeimos laikasKelionės. Kur keliauti? › Kelionės po Lietuvą

Kelionės po Lietuvą

+mano vaikas,

Atšilus orams vis pagalvojame kur praleisti laisvalaikį, kokias vietas aplankyti, kaip papramogauti. Pramogų galima rasti ne tik kituose šalyse, bet ir Lietuvoje. Todėl toliau aptarsiu keletą lankytinų vietų skirtų tiek ramiam, tiek aktyviam poilsiui.

aukstaitijos-nacionalinis-parkas

Druskininkai

Bet kuriuo metų laiku Druskininkų mineralinių vandenų gydyklose galima pasilepinti vandens procedūromis ir tuo pačiu gerai pailsėti. Šiame kurorte yra daug mineralinio vandens šaltinių, sanatorijų, viešbučių, SPA centrų, muziejų. Labiausiai miesto svečius traukia vandens pramogų parkas su dideliais baseinais, sūkurinėmis voniomis, įvairiomis pirtimis ir kita. Leisti laiką vandens pramogų parke patiks ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Miestą ir jo apylinkes patogiausia apžiūrėti bus važinėjant dviračiais, nes čia yra puikios dviračių trasos. Vasarą, kai prasideda baidarių sezonas, šis kurortas vilioja sraunumomis upėmis. Taip pat yra įrengtas ir riedlenčių parkas.

Jeigu susiruošėte pakeliauti po Druskininkų apylinkes, galite taip pat aplankyti ir Raigardo slėnį, Velnio akmenį, Grūto parką ir kt.

Aktyviam poilsiui

Lietuvoje gausu ne tik gražių, bet ir mistiškų vietų, taip pat tinkančių aktyviam poilsiui. Galite aplankyti kurį nors iš nacionalinių parkų: Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ar Pajūrio. Kiekviename iš jų tikrai rasite kaip įdomiai praleisti laisvalaikį. Galėsite išsinuomoti dviračius, valtis, baidares, kanojas ir kt.

Aplankykite ir Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, ir mistiškomis vietomis garsėjančio Vištyčio regioninį parką. Taip pat galite nuvykti į Šiluvą – tai viena iš penkių vietų Europoje, kur Mergelės Marijos apsireiškimą yra oficialiai pripažinusi bažnyčia. Nepamirškite, kad puikiai praleisite laiką aplankę Panemunės arba Trakų pilis.

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Aukštaitijos nacionaliniame parke įspūdžių netrūks visai šeimai. Iš anksto susigalvokite ką norėsite nuveikti, apžiūrėti. Nepamirškite pasiimti užkandžių ir parko žemėlapio. Pernakvoti bus galima specialiai įrengtose stovyklavietėse palapinėse, nameliuose ar kaimo turizmo sodybose. Nakvynę gausite ir autentiškame Ginučių vandens malūne – jame yra svečių namai.

Aukštaitijos nacionaliniame parke verta aplankyti Bitininkystės muziejų, Palūšę. Vandens malonumais bus galima pasimėgauti prie garsiojo Ginučių vandens malūno ir krioklio, kojas pamiklinsite vaikščiodami po piliakalnį. Šio parko teritorijoje išvysite senovinių kaimų, skulptūrų parką, o užkopus į Ladakalnį atsivers nuostabi panorama su tolumoje esančiais ežerais. Aukštaitijoje yra daugybė susisiejančių ežerų, tad plaukdami valtimi iškart net per kelis ežerus galėsite grožėtis nuostabiu kraštovaizdžiu.

Žemaitijos nacionalinis parkas

Žemaitijos nacionaliniame parke galima bus išsinuomoti dviračius ar valtis. Keliautojams su palapinėmis yra įrengtos mokamos stovyklavietės.

Važiuodami dviračiu grožėsitės 30 km. ilgio Platelių ežero kraštovaizdžiu, Platelių miesteliu. Taip pat verta aplankyti Platelių dvare augantį Raganos uosį, Užpelkių piliakalnį, Pakastuvos, Laumalenkų, Juodupio ir kitus draustinius bei Plokštinės gamtos rezervatą (į jį reikia gauti leidimą).

Būtinai pakilkite į apžvalgos aikštelę prie Platelių ežero – išvysite nuostabią Žemaitijos panoramą. Nemažai įspūdžių patirsite vaikščiodami po apylinkes: šalia Šarnelės piliakalnio yra buvusi senovės gyvenvietė, o Mikytų piliakalnis garsėja akmeniu su velnio pėda bei maldų šuliniu. Taip pat aplankykite ir garsiąją Orvidų sodybą bei garsųjį Kryžius kalną.

0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *