Manovaikas.ltLaisvalaikisŠeimos laikasAtostogos › Susiplanuokite atostogas

Susiplanuokite atostogas

+mano vaikas,

Jei ketinate atostogauti užsienyje, juolab žadate vykti su šeima automobiliu ar skristi lėktuvu, itin kruopščiai apgalvokite visas kelionės detales. Prieš kelionę susidarykite būtiniausių daiktų ir kitų svarbių reikalų sąrašą.

Couple sitting on sofa and reading map

  • Iš anksto pasirūpinkite dokumentai: galiojančiais pasais ar asmens tapatybės kortelėmis, tarptautiniu vairuotojo pažymėjimu, užsienyje galiojančiomis kreditinėmis kortelėmis bei jų kopijomis ir kt. pasidomėkite ar vykstant į tą šalį reikalingos vizos ir kokių jums reikia. Vizos būna ilgalaikės, trumpalaikės, vienkartinės, tranzitinės ir kt.
  • Nepaprastai svarbu pasirinkti ir tinkamą kelionės laiką. Kelionė neturėtų sutapti su įvykiais, kurie gali neduoti jums ramybės (vaikų egzaminai, jubiliejai, ligos ir pan.). Vykdami su šeima, kelionę derinkite su vaikų rudens, žiemos ar pavasario atostogomis arba su šventėmis, kai būna daug laisvadienių.
  • Prasidėjus slidinėjimo sezonui, ketinate važiuoti į kalnus? Pasidomėkite, kokius orus žada meteorologai: ar bus sniego, ar nesiaus pūgos. Paskui nereikės gailėtis dėl prasto oro ir į balą išmestų pinigų. Informaciją apie orus, galite pasižiūrėti internete.
  • Planuodami ilsėtis šiltuosiuose kraštuose, atkreipkite dėmesį į sezoniškumą. Tarkim, jei vykstate į poilsinę kelionę ir norite mėgautis vandens malonumais, sausį ir vasarį net Egipte būna palyginti vėsoka, vakarais reikia šiltesnio megztinio. Tačiau pažintinei kelionei, kai nevargina karščiai, tai pats tinkamiausias laikas.
  • Norėdami patirti kuo daugiau įspūdžių, nepatingėkite panaršyti internete ir sužinoti, kokios šventės ar parodos tuo metu vyksta šalyje, į kurią ketinate vykti. Tačiau jei karnavalai nedomina, priešingai, vertėtų nukelti kelionės datą – tuo metu paprastai būna gausu turistų, pakyla kainos, sunkiau gauti kambarį viešbutyje ir taip toliau.
  • Jei važiuojate su nameliu ant ratų, žemėlapyje pasižymėkite kempingus, kur galėsite permiegoti – nereikės klaidžioti prietemoje ieškant nakvynės vietos. Viešbučius geriausiai užsisakyti iš anksto internetu. Prieš tai pasidomėkite, koks vaizdas pro langą, ar yra patogumai, ar netoli paplūdimys, miesto centras ir kt.
  • Nepamirškite ir sveikatos draudimo. Kelionių agentūrose arba užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centruose jums suteiks visą informaciją apie privalomus ir rekomenduotinus skiepus.
  • Ne mažiau svarbu susidėti visus būtinus daiktus, drabužius, avalynę, kelioninę vaistinėlę. Jei skrendate lėktuvu, kad neviršytumėte leidžiamo bagažo svorio, pasiimkite tik tokius daiktus, kurių toje šalyje sunku arba brandu įsigyti.
  • Nuspręskite ir žemėlapyje pasižymėkite lankytinas vietas, įdomesnius objektus. Apskaičiuokite laiką, kiek vienur ar kitur galite sugaišti. Neužsigriebkite per dieną pamatyti labai daug, nes tai išvargins. Suplanuokite smagių atrakcijų ir mažiesiems, pavyzdžiui, maudynes vandens pramogų parke. Į maršrutą įtraukite tas vietas, objektus, kurie išties jus domina. Vieniems smagiau vaikščioti po muziejus, o kitiems mielesnis aktyvus poilsis.
0 Komentarai

Parašykite komentarą

Būtini laukeliai pažymėti *